Motor: M20-as, alulszelepelt, négyhengeres, 2120 köbcentiméter hengerűrtartalmú
Maximális sebesség: 95 km/óra
Fogyasztás: 13,5 1/100 km
Teljesítmény: 52 lóerő (nagyjából 39 kilowatt)
Méretei: hossz-4410 mm; szélesség - 1700 mm; magasság - 1855 mm
Saját tömeg - 1560 kg; össztömeg-2400 kg
Ezek az egzotikus országok piacaira szánt autók megbirkóztak az ugyancsak meglehetősen egzotikus lengyelországi utakkal is. Gyártási ciklusuk egy 450 kilométer hosszúságú dél-lengyelországi utat is magában foglalt. Az utazás Nysában kezdődött, a Gépkocsi-karosszéria- és vázgyártó Üzemben (ZBNS). A kocsi innen elkerült Lengyelország még délebbi részébe, a Sanoki Autóbuszgyárba; ott kapta a fényezést, és az ottani munkások fejezték be az összeszerelését. Ez aligha mehetett volna másképpen, mert a nysai ZBNS-nek nem volt jó fényezőműhelye. Mellesleg érdekes kérdés, hogy nem lett volna-e kifizetődőbb Nysában jó fényezőt építeni, mint több száz kilométerre az Opolei vajdaságból a Kárpátaljai vajdaságba elutaztatni a félig kész autókat.
A Tropic kocsik a Sanoki Autógyárból (SFA) távozva már a Nysa San nevet viselték. A kocsi elején jellegzetes hűtőrács volt, lapos szélvédő, napellenző, az oldalán szellőzőnyílások egymás után, és különleges szigetelés a tetőn. Erre nagy szükség is volt azokban az országokban, ahol nagy az évi napfényes órák száma. Mindezt a tetőre szerelt két, nyitható nyílászáró egészítette ki. Az autó nevében ott volt a luxus, s ha ez ma nevetségesen hangzik is, akkoriban egyáltalán nem volt az. A luxusról ezek az eddig bemutatott elemek tanúskodtak. De kár volna megfeledkezni róla, hogy emellett a linóleummal fedett padló fenyődeszkából készült. Ennek a típusnak a kivitele nem keltett csodálkozást, bár az N61, azaz a Nysa N63 (a prototípusa 1963-ban készült el) már teljes egészében acéllemezekből állt. Sajnos azonban túl drága megoldás volt, akárcsak a nagyméretű hajlított üvegek használata, s emiatt az N63-as nem jutott el a gyártásig.
A Nysa N61 Tropic mikrobusz-változatába három dupla kanapét és két fotelt építettek, s ezek együtt 8 utasnak adtak helyet. Volt belőle mentőkocsi-változat is: azt szintén hozzáigazították a trópusi körülményekhez, éppúgy, mint a mikrobuszt. A belseje tele volt orvosi berendezésekkel: dupla hordágy a sofőr mögött, a jármű hosszában egymásra helyezve, valamint kétszemélyes összecsukható pad a hordágyakkal szemben. A vezetőfülkét az utastértől, valamint az orvosi résztől elválasztó üvegfalra tették a gyógyszeres szekrénykét, és még a kézmosót a víztartállyal. Az autót fehérre festették, s nemcsak azért, mert akkoriban a világon mindenütt kötelezően ez volt a mentőkocsik színe, hanem mert a fehér színű lemezek visszaverték a napsugarakat, s ez nagyon jól jött a napfényes országokban.
Az M20 „hívószóra" mosolyogva bólint a lengyel motorizáció minden alaposabb ismerője. Ez a 2120 köbcentiméteres, alulszelepelt motor hajtotta a Nysa N61-es minden változatát. Első ízben a Warszawa licences változatában találkoztak a lengyelek a II. világháború előttről való M20-as motorral. Hiba volna azonban kinevetni ezt a meglehetősen koros szerkezetet. Tartóssága és évszázados használatát. S azokból a kocsikból, amelyeket ez a motor hajtott, könnyen lehetne jókora múzeumi kiállítást rendezni - a Pobeda M20-ból, a Warszawa M10-ból, a Žuk A 03-ból és a Nysából, az N57-estől az N62-esig.
Ma hiába keresnénk Lengyelországban működő N61 Tropic típusú Nysát. A korábban említett példányról már nincsenek hírek. Csak egy helyen lehet látni ezt a különleges és csaknem teljes egészében lengyel konstrukciót: a Lengyel Népköztársaság fennállása idején készült filmekben. Stanisław Bareja 1963-ban készült Feleség egy ausztrálnak (Zona dla Australijczyka) című filmvígjátékában színesben csodálhatjuk meg a Tropic belsejét. A Nysa N61 Tropic fekete- fehérben is megjelent 1965-ben Halina Bielińska Egyedül a városban (Sam posród miasta) című, Zbigniew Cybulski főszereplésével forgatott filmdrámájában.
A lengyel autógyártás egyik legeredetibb konstrukciójának képe lassan elhomályosul, voltaképpen már feledésbe is merült. Már csak fényképeken és makettekben él tovább.
Информация по комментариям в разработке