NIKDY NETVOŘTE WEB V ELEMENTORU, DOKUD NEMÁTE WIREFRAME! - Co to je Wireframe a jak ho používat?

Описание к видео NIKDY NETVOŘTE WEB V ELEMENTORU, DOKUD NEMÁTE WIREFRAME! - Co to je Wireframe a jak ho používat?

Co je to wireframe a proč tvorbu webu nezačínat rovnou v Elementoru? V dnešním videu si řekneme něco o Wireframingu! 👉👉NAUČ SE TVOŘIT PROFI WEBY: https://herohero.co/ondrejdusek 👈👈

--- KONTAKT
📧 EMAIL: [email protected]


--- ODKAZY
🎯 KONTROLA WEBU: https://ondrejdusek.com/kontrola-webu/

✅ WEBGLOBE - DOPORUČENÝ WEBHOSTING: https://www.webglobe.cz/webhosting?de...

✅ WEDOS (pro menší projekty) - WEBHOSTING SE SLEVOU 50%: https://www.wedos.cz/webhosting?ap=rw...


⏱ ČASOVÉ ÚSEKY:

00:00 - Úvod

00:52 - Co je to Wireframe?

01:44 - Proč Wireframy používat?

05:42 - Jak tvořit základní Wireframy ve Figmě


WIREFRAME - CO TO JE?

Wireframe je návrh webové stránky nebo aplikace, který se používá v procesu návrhu uživatelského rozhraní. Je to jednoduchý náčrt stránky nebo aplikace, který se obvykle skládá z elementů, textu a několika obrázků. Wireframe je obvykle vytvořen v některém z návrhových nástrojů, jako je například Adobe XD nebo Figma, a slouží jako základ pro další designové práce.

Wireframing je důležitý krok v procesu návrhu webové stránky nebo aplikace, protože vám umožňuje vytvořit základní strukturu stránky nebo obrazovky aplikace a zaměřit se na základní funkce a prvky, které budou potřeba. To vám umožňuje vyhnout se zbytečným komplikacím a zaměřit se na základní funkčnost.

Používání wireframů v procesu návrhu webové stránky nebo aplikace má několik výhod:

Umožňuje vám rychle vytvořit základní strukturu stránky nebo aplikace a zaměřit se na její základní funkce a prvky.

Pomáhá vám lépe pochopit, jak budou jednotlivé prvky stránky nebo aplikace navzájem spolupracovat a jak budou působit na uživatele.

Umožňuje vám snadno změnit uspořádání prvků stránky nebo aplikace a zjistit, co funguje nejlépe.

Pomáhá vám lépe komunikovat návrh a spolupracovat na něm s ostatními členy týmu.

V procesu návrhu webové stránky nebo aplikace se obvykle používá několik různých wireframů, které se postupně vyvíjejí a zdokonalují.

První wireframe bývá obvykle velmi jednoduchý a slouží především k vytvoření základní struktury stránky nebo aplikace. Teprve poté, co máte základní strukturu stránky nebo aplikace vytyčenou, můžete začít pracovat na detailech a vytvářet pokročilejší wireframy (tzv. high-fidelity), které budou obsahovat více prvků a budou více připomínat finální design.

Ve chvíli, kdy máte wireframy vytvořené, můžete začít pracovat na vizuálním designu stránky nebo aplikace. Vizuální design se zabývá tím, jak bude stránka nebo aplikace vypadat a např. jaké barvy a fonty budou použity.

Wireframy se obvykle používají spolu s prototypy, což jsou funkční modely stránky nebo aplikace, které umožňují uživateli procházet stránku nebo aplikaci a otestovat její funkčnost. Prototypy jsou obvykle vytvářené pomocí nástrojů jako je InVision, Figma nebo Marvel.

Blogpost na webu:

#wireframe #webdesign #wordpress

Комментарии

Информация по комментариям в разработке