Füchse Berlin - Telekom Veszprém Handball Friendly Match 2024

Описание к видео Füchse Berlin - Telekom Veszprém Handball Friendly Match 2024

Füchse Berlin - Veszprém Handball Club 32-41
A SO-TECH Cup második elődöntőjén a Füchse Berlinnel találkoztunk, nagyjából 3000 ember előtt, az impozáns OWL Arénában. A játékot az Építők kezdte, mi a Vailupau, Sandell, Casado, Kosorotov, Descat, Fabregas sorral indítottuk el az első támadást, a kaput Rodrigo Corrales védte. A találkozó első gólját a Füchse szerezte, lerohanásból, az Építők első találatát pedig Hugo Descat, 2-1. Egy fejre pattanó lövés után Rodrigo pörgette fel magát, úgy, hogy az utána következő, - amúgy jogos - büntetőt is megfogta. A túloldalon azonban kollégája, Dejan Milosavljev is több fontos védést mutatott be, jól védtek tehát a kapusok mindkét oldalon. A Veszprém 5 perc játék után sebességet váltott, szépen csorogtak le a szélre a labdák, 7 perc után Lukas Sandell egyenlített, sőt Mikita Vailupau találata révén először vezettünk a mérkőzésen, 5-4-re. Mathias Gidsel duplájával lett újra egál, 7-7 a 10. percben, majd még két gólt szerzett az olimpia MVP-je, mielőtt lebicegett volna cserébe, így 9-7-et mutatott az eredményjelző a 13. percben.

Nálunk Pechmalbec és ElDeraa érkezett a pályára, a Berlinnél pedig szinte sorcsere volt. Majd Sandell duplájával egyenlítettünk, 15 perc után 9-9. Remili érkezett a pályára és 10-10-es állásnál időt kért a Berlin, a 17. percben. Időkérés után szélen mi is cseréltünk, Elísson és Végh lépett a pályára, Remili rázta meg magát, két gyönyörű átlövés gól és ezzel 10-13 volt az állás. Két gólt szerzett zsinórban a Füchse, Vailupau két góljával azonban újra hárommal vezettünk. Az első félidőben látszott az „alapozás” időszaka a csapatokon mozgásán, de leginkább a tempón, amelyik csapat felgyorsított kicsit, el tudott húzni a másiktól, türelemjáték kezdődött tehát, ami 60 percig tart. A félidő vége a miénk volt, a 27. percben Xavier Pascual kikérte az első időnket, majd a Füchse a 29.-ben az ő másodikjukat, a félidő eredménye: 14-20.

A második játérészt a Füchse kezdte, mi a falban a Descat, Kosorotov, Pechmalbec, Sandell, Vailupau, Grahovac hatossal álltunk fel, a kapuban Jensen. Az első támadás egy hetessel végződött, Tollbring pedig fejen találta Jensent, így pirossal kiállt. Első gólunkat Descat szerezte a félidőben, 15-22. Felváltva estek a találatok, a Füchsenél főleg Gidsel, nálunk pedig eloszlottak a szerezett gólok. A 39. percben Pascual vezetőedző időt kért, az állás ekkor 21-26 volt. Szépen csordogált a mérkőzés, sikerült folyamatosan forgatni a csapatot, 45 perc után pedig az állás 25-32 volt. A Berlin megpróbálkozott egy nyitottabb védekezéssel, de szerencsére sikerült többször átjátszani ezt. Gidsel a 10. gólját szerezte, de a különbség nem csökkent, Elísson egyből válaszolt rá, majd még egyszer is, ezzel, 27-36. Az utolsó 10 percben nem volt már nagy iram, Luka Cindric megszerezte első gólját veszprémi színekben, persze ami a felkészülési találatokat illeti. Az utolsó percekre beállt Edwards Benjámin is irányítani, így mindenki játéklehetőséget kapott. Kérdés nem maradt a végére: 32-41. Ezzel bejutottunk a döntőbe, ahol az ellenfelünk a THW Kiel lesz, holnap 15:30 órakor.

Füchse Berlin - Veszprém Handball Club 32:41 (14:20)

Veszprém Handball Club: Corrales, Jensen – Grahovac, Descat 5, Sandell 7, Elísson 5, Ligetvári, Marguc, Cindric 1, Remili 4, Végh 1, ElDeraa 1, Edwards, Pechmalbec 3, Vailupau 5, Casado 1, Fabregas 2, Kosorotov 6.

Füchse Berlin: Ludwig, Milosavljev - Wiede, Darj, Tollbring, Andersson 3, Mart, Lichtlein 3, Gidsel 10, Freihöfer 3, Langhoff 2, Beneke 1, av, Teigum 1, Reichman 5, Marsenic 3, Wasserman 1.

Kiállítások: 2 perc ill. 6 perc

Hétméteresek: 3/1 ill. 0/0

Piros lap: 1 ill 0.