Ahlbeck i jego wspaniałe molo

Описание к видео Ahlbeck i jego wspaniałe molo

Molo Cesarza Wilhelma oraz molo w Ahlbeck

Powstałe w 1899 r. molo w Ahlbeck jako jedno z nielicznych w Europie ma status obiektu zabytkowego. Przy wejściu na molo znajduje się zabytkowy zegar z 1911 r., będącym darem od kuracjusza.
Powstałe w 1899 r. molo w Ahlbeck jako jedno z nielicznych w Europie ma status obiektu zabytkowego. Przy wejściu na molo znajduje się zabytkowy zegar z 1911 r., będącym darem od kuracjusza.
Ahlbeck należy do jednego z najbardziej urokliwych zakątków wyspy Uznam. Choć przede wszystkim kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem w termach czy solankach, do zaoferowania ma o wiele więcej. Dlatego będąc na wakacjach w Świnoujściu, warto zaplanować wycieczkę na niemiecką stronę i odkryć tamtejsze skarby.Od rybackiej wioski do nadmorskiego kurortu, czyli historia Ahlbeck
Historia Ahlbeck, obecnej dzielnicy gminy Heringsdorf, sięga 1669 r.
Wtedy też pierwsi osadnicy – rybacy oraz młynarze – przybyli na te tereny i wybudowali spichlerz wraz z młynem. Za czasów panowania Fryderyka III Wielkiego miasteczko zyskało rozgłos i rozrosło się na aż siedem gospodarstw. Ahlbeck było wówczas przede wszystkim miejscowością rybacko-rolniczą.
Uzdrowiskowe dzieje Ahlbeck zaczęły się natomiast dopiero w XIX w. – wtedy miejsce stało się popularne wśród urlopowiczów. Walory uzdrowiskowe dostrzegali także mieszkańcy oraz sam cesarz Wilhelm II Hohenzollern, który często przebywał w miasteczku, zażywając relaksujących kąpieli. Co ciekawe, nawet w trakcie II wś. do uzdrowiska przybywali niemieccy robotnicy.
Na początku XX w. miejscowość przekształcono w gminę Seebad Ahlbeck. Od tego momentu zaczęto mówić o Ahlbeck jako o nadmorskim uzdrowisku. Poza Seebad Ahlbeck, w skład gminy Heringsdorf należą jeszcze dwa uzdrowiska – Seebad Heringsdorf i Seeheilbad Bansin.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке