Коммос на півдні Криту зараз славиться своїм прекрасним довгим піщаним пляжем, але ми не повинні забувати, що колись це було стародавнє місто з власною гаванню.
Коммос має вражаючий і красивий пляж, один із найбільших на Криті, що тягнеться від Каламакі до Матали.
У Коммосі немає готелів чи квартир, але Каламакі знаходиться зовсім недалеко, як і Матала, Каміларі, Сівас і Піцідія.
Цей частково змішаний пляж добре відвідують натуристи. Це піщаний пляж без приміщень і небагато тіні.
У всіх цих місцях є багато готелів для відпочинку та номерів для туристів, а з Каламакі можна дійти до пляжу Коммос.
На знаку археологічної пам’ятки воно написано Комос, але в багатьох археологічних текстах воно згадується як Коммос із двома «м». Тому друга версія, ймовірно, є правильною, оскільки знаки часто пишуться з помилками.
Пляж Коммос настільки довгий, що незалежно від того, скільки людей приїжджає сюди, щоб насолодитися плаванням у чистих водах південного Криту, завжди знайдеться багато місця для всіх без найменшого відчуття тісноти.
Kommos нечітко організований, з кількома парасольками на південному кінці пляжу та таверною прямо за ними.
Море кришталево чисте, хоча пляж досить схильний до сильної мельтемії (північно-західні вітри), що робить море дуже бурхливим і небезпечним. Будьте обережні у вітряні дні, щоб не послизнутися на великих плитах, що йдуть у море.
Праворуч (на північ) від місця археологічних розкопок стежки через дюни ведуть до пляжу, серед піщаних лілій і тамарисків, які подекуди спускаються до моря.
Мінойське місто Коммос є одним із найважливіших археологічних пам'яток префектури Іракліон, приблизно за 64 кілометри на південь від самого Іракліона. Однак те, що можна побачити сьогодні, мало що означатиме для відвідувачів, які не були знайомі з його значенням у стародавні часи.
Люди приїжджають у Коммос не лише для того, щоб поплавати, а й заради чудових краєвидів і вражаючого заходу сонця.
Пляж тягнеться вздовж затоки Мессара, і ви можете побачити величезне синє Лівійське море, що розкинулося перед вами.
Острівці Паксимадії обманюють спостерігачів, здається, що вони змінюють форму залежно від вашого положення та точки зору.
Пізно вдень сонце сідає за острівці, пропонуючи вам один із найпрекрасніших заходів сонця на Криті.
Коммос знаходиться за півтора кілометра від Піцидії на захід, дуже близько до Матали та Феста. Дістатися до Коммоса з села Піцідія можна на автомобілі (що краще) або пішки.
Від Іракліона до пляжу Коммос. Пляж Коммос знаходиться приблизно в 65-70 кілометрах від Іракліона. Рухайтеся по дорозі до Мессари в напрямку Тимбакі та Муар. Пройдіть Муар і продовжуйте рух до Піцідії та Матали. Проїхавши через Пітсідію, дотримуйтесь вказівника на археологічну ділянку Коммос по дорозі через чудові оливкові гаї.
В кінці дороги є місце, де можна залишити машину, прямо біля археологічної пам’ятки Коммос і навпроти пляжу.
Щоб дістатися до Коммоса з Ханьї та Ретімно, їдьте в напрямку Агіа Галіні. Продовжуйте рух до Тимбакі, пройдіть його та поверніть у напрямку Каміларі, доки не знайдете дорогу до Матали. З Піцідії повернути в бік Коммосу.
Коммос розміщений приблизно за 1,5 години їзди від Ретімно та за 2,5 години від Ханьї.
На краю пляжу знаходиться гирло невеликої річки, біля якої зазвичай зупиняються нудисти.
Північна частина Коммоса, Потамос або Потамосерма, є улюбленим місцем для натуристів ще з часів, коли сотні хіпі заполонили цю територію. Навколо лише кілька дерев тамариску, а не будівель, тому що Коммос є охоронюваною археологічною територією, і будівництво заборонено. Поряд з місцем археологічних розкопок, на півдні, є організований пляж з парасольками, шезлонгами, туалетом, душовими, їдальнею та рятувальниками. Навколо піщані дюни, де можна помилуватися білими піщаними ліліями, що символізує кінець літа.
Природа прекрасна - дюни, дерева, скелі.
Влітку в місцевих пісках черепахи відкладають яйця. Охоронювані морські черепахи (Caretta caretta) відкладають яйця на піску пляжу з травня по вересень.
З культурних пам'яток - античні руїни епохи бронзи. Саме тут в давнину розташовувалося місто-порт Фест - один з головних центрів стародавньої крито-мінойської цивілізації.
Коммос був портом Феста і був заснований приблизно в 200 році до нашої ери. Він був зруйнований землетрусом через кілька століть і відновлений на тому ж місці. Археологічна ділянка Комос, яка закрита для відвідувачів, включає гавань, громадські будівлі, склади, олійні преси, верфі, великий внутрішній двір. Археологи також знайшли залишки невеликого храму, побудованого на руїнах давнішого.
Як і на більшості пляжів в районі Матала, тут дмуть сильні вітри, які сприятливі для кайтсерфінгу, але погані для звичайного відпочинку. Вітер іноді ламає і носить пісок, жене хвилі. Крім того, як і на всьому березі, вечорами можна спостерігати за чудовим заходом сонця, йдучи до моря.
Информация по комментариям в разработке