Osvald Tärk - Eralda väärtuslik tühisest!

Описание к видео Osvald Tärk - Eralda väärtuslik tühisest!

Osvald Tärk (1904-1984) oli 20. sajandi Eesti baptismi suurkuju. Töötas vaimulikul tööpõllul terve oma elu olles koguduse vanem Allikal (1930-1950) ja Olevistes (1950-1971); vaimuliku seminari õpetaja ja juhataja (1932-40); Baptistide Liidu juhatuse liige (1930-1945), usuteaduslike kursuste juhataja ja õppematerjalide koostaja (1956-1960), mitmete aastate vältel lepitaja usklike vahel Nõukogude Liidu eri piirkondades. Vaimuliku ettevalmistuse sai Eesti Baptisti Jutlustajate Seminaris Keilas, jätkas õpinguid USA-s, kus omandas usuteaduse magistri kraadi.
Osvald Tärk on kasvatanud üles kaks põlvkonda jumalariigi töötegijaid Eestis, olnud nõuandjaks ja juhendajaks paljudele vendluse kaastöölistele. Tema masinkirjas trükitud jutluste kogumikke levitati poolsalaja, venekeelsed piibliseletused ilmusid legaalses üleliidulises ajakirjas Bratski Vestnik. Pärast Eesti taasiseseisvumist on välja antud Osvald Tärgi raamatud "Kümme käsku", "Markuse evangeelium", "Eelija", "Jumal", "Rooma kirja seletus", "Julgus elada ja surra" ning "777 mõttetera jutlustest". Tema kohta on avaldatud kogumikud "Uskuge Jumalasse" ning "Armastuse käsu all".

Joosep Tammo on Osvald Tärgist kui teoloogist rääkides avaldanud järgmise mõtte. „Küsimustes, mis puudutasid baptistlikku õpetust, oli ta rangelt pühakirjale toetuv ja kompromissitu, nähes just sellises selges positsioonis võimalust teenida üldkristlikke eesmärke meie maal.“

Armastatud hingehoidja ja vaimuliku nõuandja juurde leidsid tee nii noored kui vanad ja igaühele oli tal kaasa anda sobiv sõna ja julgustus. Kui Osvald Tärk oli kutsutud kusagile külalisjutlustajaks ja ta koos kohalike vendadega kogudusekotta sisenes, kõlas saalis vaikne, aga sügav kahin, … Tärk! Osvald Tärgi jutlused on enamikus salvestatud ja olnud aastate vältel Tartu Pereraadio arhiivijutluste kullafondiks.

Oleviste koguduse järgmine karjane Ülo Meriloo on avaldanud mõtte, et Osvald Tärgi igavikku lahkumisega lõppes üks ajastu meie vendluse vaimulikus elus ja töös.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке