Plusy i minusy gładzi sypkiej oraz gotowej

Описание к видео Plusy i minusy gładzi sypkiej oraz gotowej

Zastanawiasz się, jaka gładź zda egzamin podczas Twojego remontu? Sprawdź, czym charakteryzują się tradycyjne gładzie sypkie oraz nowoczesne gładzie gotowe. Poznaj wady i zalety obu produktów i znajdź optymalne rozwiązanie dla siebie.

Tradycyjne gładzie sypkie

Klasyczne gładzie szpachlowe powstają ze sproszkowanego gipsu naturalnego lub syntetycznego. Warto zwrócić uwagę na ich charakterystyczne właściwości. Gips naturalny jest nieco bielszy i cechuje się dłuższym czasem wiązania. Syntetyczny materiał jest natomiast bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Jedną z największych zalet tradycyjnych gładzi jest możliwość dopasowania grubości nakładanych warstw do naszych potrzeb. Pozwala to m.in. na uzupełnianie braków, szczelin czy ubytków w ścianach, bez korzystania z tynku gipsowego, gipsu szpachlowego czy masy naprawczej. Gładzie sypkie można nakładać tzw. metodą „mokre na mokre” – czyli bez konieczności oczekiwania na zupełne wyschnięcie wcześniejszych warstw. Pozwala to na oszczędność czasu pracy i jest doskonałym rozwiązaniem dla niecierpliwych. Ponadto tradycyjne masy szpachlowe charakteryzują się łatwością aplikacji i szlifowania, wysoką przyczepnością i doskonałym poślizgiem. Nadają się zarówno do wykańczania i remontowania wnętrz, jak i powierzchniach z cegły, drewna, tynku czy betonu.

Gotowa gładź szpachlowa

Podstawową cechą i zaletą innowacyjnych mas szpachlowych jest ich natychmiastowa gotowość do użycia. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, niezbędny do przygotowania tradycyjnej masy oraz gwarantuje utrzymanie właściwej konsystencji produktu przez cały okres jego przydatności. Gładzie gotowe charakteryzują się wysoką przyczepnością, co pozwala na nakładanie ich bardzo cienkimi warstwami. Nadają się wtedy nawet do szpachlowania pomalowanych wcześniej powierzchni. Ponadto gładź polimerowa stanowi powierzchnię gotową do dalszej obróbki bez konieczności gruntowania oraz daje możliwość tworzenia oryginalnych struktur i zdobień ściennych.

Gotowe gładzie szpachlowe należy stosować w pomieszczeniach, na podłożach betonowych, cementowo-wapiennych, gipsowych oraz gipsowo-kartonowych.

Potrzebne materiały i narzędzia:
✔ pistolet natryskowy
✔ szpachla
✔ gąbka ścierna
✔ paca wenecka
✔ mieszadło wolnoobrotowe

Produkty użyte w materiale:
✔ Gipsowa gładź szpachlowa Śnieżka Acryl-Putz ST10 Start - https://www.dekoratorium.pl/pl/Produk...
12
✔ Gładź szpachlowa wykończeniowa Śnieżka Acryl-Putz FS20 Finisz - https://www.dekoratorium.pl/pl/Produk...

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na tradycyjną gładź sypką, czy też wygodny i gotowy do użycia produkt, zadbaj również o jakość materiałów. Pamiętaj, że ma ona ogromny wpływ na przebieg remontowych prac oraz trwałość ich efektów.

Polub nas na Facebooku:   / sniezkafarby  
Obserwuj nas na Instagram:   / sniezka_farby  
Śledź nas na Pinterest:   / ffilsniezkasa  

Комментарии

Информация по комментариям в разработке