Tajemnica jednodniowej głodówki otrzymała Nagrodę Nobla

Описание к видео Tajemnica jednodniowej głodówki otrzymała Nagrodę Nobla

Prawdopodobnie wiecie, że większość tkanek w naszym organizmie regularnie wymienia swoje komórki na nowe. Różnym narządom potrzeba innej ilości czasu na całkowitą regenerację, a komórki w niektórych tkankach nigdy nie są wymieniane na nowe. Ciekawe, co się dzieje z martwymi komórkami?

Dr Yoshinori Ohsumi, japoński biolog komórkowy, poświęcił wiele lat na badanie tego, w jaki sposób ludzkie komórki pozbywają się odpadów. Jeśli proces ten nie funkcjonuje prawidłowo, u danej osoby może pojawić się cukrzyca typu 2, choroba Parkinsona, niektóre choroby wieku podeszłego, a nawet rak. Okazuje się, że gdy pościmy, nasze komórki żyją dłużej i produkują więcej energii!



Inne filmiki, które mogą ci się spodobać:

Piłam tylko wodę przez 20 dni, zobacz co się stało

   • Piłam Tylko Wodę Przez 20 Dni, Zobacz...  ;

Jadłem jeden posiłek dziennie przez miesiąc, zobaczcie co się ze mną stało

   • Jadłem jeden posiłek dziennie przez m...  ;



Czas:

Czym jest autofagia 1:07

Co odkrył biochemik Dr Christian de Duve w latach 60. 1:41

Czy musimy jeść białko zwierzęce, żeby budować nowe komórki? 2:47

Kiedy proces autofagii przybiera na sile 4:16

Post przerywany i jego korzyści zdrowotne 5:16

Post 24-godzinny 5:58

Post co drugi dzień 6:17

Pomijanie posiłków 6:55

Dzienne okno żywieniowe 7:17

Post na wodzie 7:52

Dlaczego dobrze od czasu do czasu zafundować sobie dzień bez białek zwierzęcych 8:09



#dieta #bądźzdrów #weganie



Zdjęcie na podglądzie:

Laureat Nagrody Nobla Yoshinori Ohsumi pokazuje swój medal po ceremonii wręczenia nagród w Sztokholmie 10 grudnia 2016 r. Ohsumi otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za wyjaśnienie „autofagii”, wewnątrzkomórkowego procesu rozkładu i utylizacji białek. Autor: Kyodo/Associated Press/East News, https://www.eastnews.ru/pictures/pict...

Animacje autorstwa Jasnej Strony.



Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/



Streszczenie:

Osobą, która odkryła autofagię, był belgijski biochemik dr Christian de Duve. Za swoje odkrycie otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny w 1974 r.

Badania wskazują, że ludzie, którzy nie spożywają białek zwierzęcych, mają mniej więcej taką samą ilość białek i węglowodanów w układzie pokarmowym, jak ci, którzy je jedzą.

Organizm wykorzystuje wcześniej zmagazynowane białka w formie obumarłych lub uszkodzonych komórek i bakterii.

Gdy nie działa naturalny mechanizm utylizacji, uszkodzone komórki i ich części zaczynają gromadzić się w organizmie, co prowadzi do trudności ze zwalczeniem komórek nowotworowych i komórek zainfekowanych niebezpiecznymi wirusami i bakteriami. A to prosta droga do różnych poważnych chorób.

Dr Yoshinori Ohsumi odkrył, że proces autofagii przybiera na sile, gdy organizm znajduje się pod wpływem stresu. Takim stresem może być post, ograniczanie kalorii, a nawet głodówka.

We wszystkich swoich badaniach dr Ohsumi wykorzystywał głodówkę i post, żeby zachęcić organizm do intensywnego rozkładu toksycznych komórek i pozbycia się zbędnych odpadów.

Przerywany post, czyli przeplatające się okresy jedzenia i poszczenia, pomaga organizmowi oczyścić się. Dodatkowo ułatwia pozbycie się wagi i przyspiesza metabolizm.

Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z głodówką i jesteście trochę przerażeni taką dietą, zacznijcie od pomijania niektórych posiłków. Generalnie aby podkręcić metabolizm i uruchomić procesy oczyszczania organizmu, wystarczy zrezygnować z jednego posiłku dziennie. Pamiętajcie tylko, że nie powinniście jeść dwa razy tyle na następny.

Jest jeszcze jeden ciekawy wniosek, jaki można wysnuć z tego badania. Wbrew powszechnej opinii wegetarianie nie cierpią na niedobór białka zwierzęcego. Po prostu uzupełniają je w inny sposób.

******
Zasubskrybuj nasze kanały:

5-minutowe Sztuczki
https://bit.ly/2J4IN8l
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN
https://bit.ly/2txVU7w
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI
https://bit.ly/2F40z7V
PRAWDZIWE HISTORIE
https://bit.ly/2J3Cdis

Комментарии

Информация по комментариям в разработке