Działania młodego pokolenia dziennikarek i dziennikarzy w Radiu Nowy Świat i Radiu 357

Описание к видео Działania młodego pokolenia dziennikarek i dziennikarzy w Radiu Nowy Świat i Radiu 357

Kolejne spotkanie w ramach cyklu - "Teoretycznie praktyczne spotkania o zarządzaniu kulturą".

Niezaprzeczalnie rzeczywistość medialna w Polsce przechodzi dynamiczne zmiany, a jedną z najbardziej pozytywnych jest pojawienie się dwóch niezależnych rozgłośni: Radia Nowy Świat i Radia 357 wraz z nowym pokoleniem twórców/czyń tych mediów.

Nowe głosy, które zaczęły być słyszane w tych radiostacjach wywołały w Marii Konrad i Klarze Korejbie poczucie, że być może radio zaczyna być czymś innym niż je dotychczas postrzegały. Wcześniej kojarzyło im się z medium zamkniętym, w którym brakuje miejsca zarówno dla młodych prowadzących, jak i młodych słuchaczy. Ten zwrot wywołał w nich nie tylko chęć bycia częścią audytorium Radia Nowy Świat i Radia 357, ale też okazał się momentem do postawienia pytań o młodych ludzi w branży medialnej, na które jako badaczki postanowiły znaleźć odpowiedzi. Tym samym w 2022 roku rozpoczęły pracę nad projektem badawczym, którego podsumowaniem jest raport charakteryzujący przemiany społeczne w radiu na podstawie studiowania przypadków: Radia Nowy Świat, Radia 357 i Trójki wraz z opiniami młodych twórców/czyń radiów internetowych. To przede wszystkim przeprowadzone z nimi wywiady i poznanie ich osobistych historii, bezpośredniej perspektywy i odczuć umożliwiły opracowanie badanego zjawiska tak kompleksowo.

Webinar poświęcony jest omówieniu najważniejszych wniosków z badań, a także stał się przestrzenią do dyskusji na temat wizji radia przyszłości zależnej od twórców/czyń i konsumentów/ek młodego pokolenia.

Prelegentki: Klara Korejba oraz Maria Konrad

O ile nie jest to stwierdzone inaczej, wszystkie materiały z „Teoretycznie praktycznych spotkań o zarządzaniu kulturą” są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 4.0 (CC BY-SA). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów i Stowarzyszenia Instytut Badań Organizacji Kultury - IBOK. https://creativecommons.org/licenses/...

Комментарии

Информация по комментариям в разработке