„Az összes megtakarított vagyonunk volt...” - Így tüntetik el az online csalók az áldozatok pénzét

Описание к видео „Az összes megtakarított vagyonunk volt...” - Így tüntetik el az online csalók az áldozatok pénzét

A Segítség! Átvertek az interneten című sorozatunk első különkiadásában a szokásostól eltérően nem egy bizonyos csalás sémáját mutatjuk be, hanem azt, hogy hogyan tudják a csalók egyik pillanatról a másikra örökre eltűntetni az áldozatok pénzét.

Tímea számlájáról több millió forint megtakarítást loptak el a csalók, miután egy adathalász üzenettel kicsalták tőlük a bankkártyaadataikat. A rendőrök rögtön a pénz után eredtek, ám, ahogy azt a nyomozást felfüggesztő határozatukban leírták, kutatásuk nem járt sikerrel.

Az nyomozók először adatkéréssel éltek a sértett, vagyis Tímea és férje pénzintézete irányába. A kapott információk alapján megállapították, hogy a csalók által megszerzett bankkártyaadatokkal minden esetben külföldön végeztek kifizetéseket. A rendőrök ezek után felvették a kapcsolatot az érintett cégekkel. Először a Binance és a Revolut került a látóterükbe. Mindkét esetben 2500 eurót fizetett ki az ismeretlen tettes Tímeáék pénzéből.

A Binance pénzintézet válasza alapján megállapításra került, hogy a pénz egy bolgár állampolgár számlájára érkezett. Ő 15 percen belül a teljes összeget Bitcoinba váltotta. A rendőrség a határozatában azt írta: „az átváltott kirptovalutával végzett elemzésük során kiderült, hogy az összeggel több tranzakciót is végeztek, kisebb szeletekre osztották fel. Ezeket a rendelkezésünkre álló erőforrásokkal lekövetni már nem tudták.”

A pénz egy másik része miatt a Revolutot keresték fel. Az ő válaszuk alapján beazonosítottak egy Spanyolországban élő ukrán személyt, akinek a számlájára érkezett 2500 euró szintén rövid időn belül más formát öltött. Ő negyed órán belül angol fontra váltotta, majd tovább utalta. A rendőrség határozatában az áll: „a célszámlát illetően a pénzintézet nem szolgáltatott adatokat.”

A pénz többi része miatt felkeresték a Crypto.com, a Zen.com oldal üzemeltetőit is, azonban – a határozat szerint – ezek nem vezettek eredményre.

A rendőrség végül megállapította, hogy a bűncselekmény elkövetőjével kapcsolatban semmilyen adatot nem sikerült beszerezni. Az általa végrehajtott tranzakciók szervezett jellegre utaló módon történtek: 8 különböző tranzakció külföldi pénzintézeteket használva, melyeket újabbak és újabbak követtek.

Elmondható tehát, hogy a csalók egy jól bevált sémát követve tüntetik el az áldozatok pénzét. Nagyon gyorsan mozgatják és különböző valutákra váltják át, hogy a nyomozók elveszítsék a nyomát... ez esetben ez sikerült is nekik.

Kövessen minket a közösségi médiában:

Facebook ►   / blikkhu  
Instagram ►   / blikkhu  
Feliratkozás a Blikk.hu YouTube csatornájára ►
https://www.youtube.com/user/BlikkTV?...
Blikk.hu ► https://www.blikk.hu/?utm_medium=soci...

#Blikk #onlinecsalás #Segítség!Átvertekazinterneten

Комментарии

Информация по комментариям в разработке