Grigore Sichitiu, invitatul zilei la GSP Live » 8 octombrie

Описание к видео Grigore Sichitiu, invitatul zilei la GSP Live » 8 octombrie

Invitatul lui Alberto Boțoghină la emisiunea GSP Live, realizată în studioul Gazetei Sporturilor, este Grigore Sichitiu, fost președinte la Rapid.
Cei doi vor discuta despre parcursul giuleștenilor în acest campionat, unul care le-a adus numai 13 puncte în 12 runde de Liga 1. Bucureștenii au pierdut duminică în deplasarea de la Botoșani, 0-2, acesta fiind al doilea eșec al lui Șumudică de la revenirea în Giulești.
Tot duminică, FCSB a reușit a doua victorie consecutivă, 3-2 cu Gloria Buzău. Joi, campioana o învinsese la Salonic pe PAOK, 1-0, în etapa 2 din Europa League.
Vineri s-a jucat meciul dintre Farul și Dinamo, scor 1-1. „Câinii” au deschis scorul în minutul 4, prin Cîrjan, dar „marinarii” au egalat în minutul 71, prin Grigoryan.
Săptămâna aceasta revin meciurile din Liga Națiunilor. România are deplasări, în Cipru și Lituania. Primul se joacă sâmbătă, 12 octombrie, la Larnaca. Al doilea meci are loc marți, 15 octombrie, la Kaunas. Ambele meciuri vor începe la ora 21:45, ora României.