Кінний млин. Як це працює, або абсолютно правдива історія.

Описание к видео Кінний млин. Як це працює, або абсолютно правдива історія.

Все починалось з розмолу зерна. Європейські культури широко використовували зернові культури (пшениця, ячмінь, жито посівне, гречка звичайна). Стигле зерно збирали і мололи на борошно важкими кам'яними жорнами. Використовувалась енергія людей.

Винахід і створення млинів, що використовували енергію потоку води — важливий етап розвитку інженерного знання. Найбільш архаїчними були млини, де колеса приводили в рух товкачі, що розтовкували зерно в ступах (у Бразилії схожі водяні ступи відомі як «монжоло»). Пізніше з'явився привод до жорен.

У давньогрецькій міфології винахід млина приписується цареві Лаконії Мілету.

Маються свідчення про існування водяного млина в Стародавньому Римі вже в I ст. до н. е. Набагато пізніше були винайдені й вітряні млини.

Кілограм зерна на борошно жорнами вручну могли змолоти за 1—2 години, бо зерно мололи переважно жінки та старші діти. Водяний та вітряний млин мололи за чверть години мішок зерна. Наявний прогрес, що почався з 16 ст., хоча й потребував платні. Тому кожне село мало власний млин. Велике село або старовинне місто мали декілька млинів.

Млин ставав своєрідним сільським центром, бо мав шляхи для підвозу зерна та вивозу готового борошна. Млин і мірошник — персонажі багатьох легенд і народних оповідань (згодом театральних вистав на їх основі), пов'язаних із ворожбою та нечистою силою.

В старовинних поселеннях старий млин розбирали і новий будували на тому ж місці, але вже за новими технологіями та з нових будівельних матеріалів. Деякі млини мали 400—600 років безперервного існування.

У сучасній борошномельно-круп'яній промисловості млини замінені борошномельними заводами. Борошномельне підприємство складається з трьох відділень: зерноочисного, розмельного і вибійного. У першому зерно, що надходить з елеватора, очищують від домішок. У розмельному — зерно подрібнюють на вальцевих верстатах, отримуючи крупку, яка надалі сортується в спеціальних просіювальних машинах — розсівах. Для борошна обдирного помелу крупку збагачують: відділяють від неї плодові оболонки на ситовіяльних машинах (для борошна оббивного помелу отримання крупки і збагачення не проводиться, зерно лише подрібнюють та просіюють). Далі крупку для обдирного помелу остаточно подрібнюють, одержуючи борошно. У вибійному відділенні борошно зважується і запаковується.

Відео про зубчасті передачі:
https://www.youtube.com/watch?v=G4RRK...

Офіційні сторінки:
https://www.facebook.com/profile.php?...
  / romaniv_2809  
  / mechanics_ukr  

Багато цікавих відео:
https://www.mozaweb.com/uk/index.php

Комментарии

Информация по комментариям в разработке