Податок на Додану Вартість // Як вести облік ПДВ

Описание к видео Податок на Додану Вартість // Як вести облік ПДВ

Що ж таке #ПДВ? Простими словами Податок на Додану Вартість — це непрямий податок, така надбавка до ціни товара/роботи/послуги, що не враховується в доходах та витратах підприємств платників ПДВ та по ньому ведеться окремий певний облік.

Ще відео на цю тему:
👉 Як вибрати або змінити КВЕД →    • Як вибрати або змінити КВЕД для ФОП т...  
👉 ЕЦП від Приватбанк / Монобанк / Податкової →    • ЕЦП від Приватбанк / Монобанк / Подат...  
👉 Навіщо наймати бухгалтера на стороні? →    • Навіщо наймати бухгалтера на стороні?...  

🔔 Підписатись на канал — https://www.youtube.com/Zrobleno?sub_...
👍 Ставте лайк під відео

0:00 — Що таке ПДВ?
0:37 — Розмір ПДВ
1:31 — Реєстрація платником ПДВ
1:59 — Як ведеться облік ПДВ

❗️ Консультація Бухгалтера за 50 гривень в Telegram — https://t.me/Zrobleno_bot
📞 Телефонуйте — 0443334032
😈 Читайте Telegram канал — https://t.me/Zrobleno_buhgalter
👀 Зацініть Instagram —   / zrobleno_buhgalter  
🧑🏻‍💻 Клацніть на сайт — https://zrobleno.com/

В загальному випадку, об’єктом ПДВ є операції по продажу на митній території України, по ввезенню на митну територію України та вивезення за митну територію України товарів, робіт чи послуг.
ПДВ розмір:
Зараз діють декілька ставок ПДВ: 0%, 7%, 14% та 20% від вартості товарів, робіт чи послуг. Найпоширеніша ставка - 20%.
Платниками ПДВ можуть бути як юридичні особи, так і ФОП на загальній чи спрощеній системі оподаткування.
Чому покупці, що є платниками ПДВ віддають перевагу співпраці з постачальниками також платниками ПДВ?
Це пов’язано з тим, що якщо постачальник не є платником ПДВ, то покупець – платник ПДВ, не отримує від нього вхідну суму податку (так званий податковий кредит) по певній госпоперації, та не буде мати можливості зменшити на цю суму свої податкові зобов’язання, тому сплатить повну суму ПДВ до бюджету.
Платниками ПДВ в обов’язковому порядку мають стати юридичні особи або фізичні-особи підприємці на загальній системі оподаткування, коли загальний об’єм оподаткованих операцій за попередні 12 календарних місяців перевищив 1 млн.грн., подавши заяву до податкової за місцем реєстрації.
Зареєструватись платником ПДВ також можна добровільно (добровільна реєстрація ПДВ), теж подавши заяву до податкової.
Як вести облік ПДВ?
З моменту реєстрації платником ПДВ, ви зобов’язані виділяти із вартості товарів/робіт/послуг суму ПДВ відповідної ставки, та оформляти всі операції податковими накладними. Самостійно ФОП, якщо він не є професійним бухгалтером, вести облік не зможе. Це ціла система багатьох нюансів та розрахунків.
Основними поняттями обліку ПДВ є:
- Податкове зобов’язання — загальна сумма ПДВ, яка міститься в вартості проданних вами товарів/робіт/послуг за місяць. Так званий «вихідний ПДВ».
- Податковий кредит — загальна сумма ПДВ, яка міститься в вартості придбаних вами товарів/робіт/послуг за той же місяць. Так званий «вхідний ПДВ».
Різниця між цими величинами — і є та сумма ПДВ, яку необхідно сплатити в бюджет, звісно за умови, якщо вона позитивна. Якщо ж ця різниця негативна (коли податкового кредиту отримано більше, ніж були податкові зобов’язання), то платити нічого не потрібно.

Як відбувається процесс обліку ПДВ протягом місяця:
Вся ваша первісна документація оформлюється з виділеннням сум ПДВ у вартості товарів/робіт/послуг за правилом «Першої події», тобто або при продажу, або при отриманні передоплати від покупця. За цими подіями оформлюються та реєструються податкові накладні, які формують ваші податкові зобов’язання. Якщо були допущені помилки в них, або відбувається повернення, то робляться коригування вже зареєстрованих податкових накладних.
Коли ви отримуєте товари/роботи/послуги у постачальників-платників ПДВ, або перераховуєте їм передоплату, вони також реєструють на вас податкові накладні, які є вашим податковим кредитом.
За результатами місяця підраховуються суми податкових зобов’язань та суми податкового кредиту. На основі цієї інформації формується та подається Податкова декларація, та сплачується або не сплачується сума ПДВ до бюджету.
Облік ПДВ автоматизован. Через кабінет платника податків або інші програми подання електронної звітності можно відправляти та отримувати податкові накладні, контролировать своєчасну реєстрацію з боку постачальників, реєстраційний ліміт, рухи по електроннму рахунку ПДВ та подавати звітність.
Податкова декларація з ПДВ подається кожного місяця виключно в електронному вигляді до 20 числа місяця наступного за звітним.
Позитивне значення ПДВ, задеклароване у звітності, необхідно сплатити протягом 10 календарних днів після останнього дня подачі звітності.

#Бухгалтер zrobleno
#Zrobleno

Комментарии

Информация по комментариям в разработке