USA to Twój wymarzony kierunek na studia?
Chcesz studiować na najlepszych uniwersytetach na świecie?
Może masz już wybrany uniwersytet i kierunek w Stanach?
Szukasz sposobów na sfinansowanie studiów w USA?
Posłuchaj Marleny, żeby dowiedzieć się, jak sfinansować bardzo drogie - i dla wielu nieosiągalne finansowo - studia w USA.
Skontaktuj się z nami!
📞 531 60 60 03
📩 [email protected]
🌐 lagunita.education
________________________________
Studia w USA to nie lada gratka. Wielu licealistów wyobraża sobie siebie jako bohatera amerykańskiej komedii, który pędzi po pięknym, starym kampusie, którego mury ozdabiają pędy bluszczu, by zdążyć na zajęcia z literatury amerykańskiej lub popija drinka z czerwonego kubeczka na imprezie w akademiku.
To wszystko może się wydarzyć, bowiem studia w USA dla Polaków są możliwe. I choć rekrutacja jest bardzo wymagająca, to finansowanie już nie musi być.
Studia w USA - rekrutacja. Na czym ona w sumie polega?
Rekrutacja na studia w USA jest holistyczna, tzn. że Admissions Office bierze pod uwagę w równym stopniu wszystkie elementy aplikacji. Możesz zatem mieć nieco niższy wynik z SATów niż inny kandydat, ale okazać się dużo ciekawszą osobą w liście motywacyjnym i tym wygrać miejsce na swojej wymarzonej uczelni. Na aplikacje na studia w USA składają się: wyniki z SAT (amerykańskiej matury), list motywacyjny (personal essay), czyli tekst, który ma w 650 słowach przekonać rekruterów, że to właśnie Ty zasługujesz na to miejsce, zajęcia pozalekcyjne (pasje, hobby, olimpiady, konkursy, wolontariaty) oraz czasem rekomendacje od nauczycieli.
Studia w USA - finansowanie
Wiele osób rezygnuje z w ogóle podjęcia próby rekrutowania się na wymarzoną uczelnię w USA ze względu na koszty. Nie jest to słuszne podejście, ponieważ to rekrutacja jest tak naprawdę największym wyzwaniem, nie koszty. Jest kilka sposobów na poradzenie sobie z brakiem funduszy na studia w USA. Dzielą się one na dwie kategorie: obniżanie czesnego oraz zdobywanie zewnętrznego finansowania. Pierwsza z nich to przede wszystkim tzw. need-blind admissions, w dużym skrócie oznacza to, że jeśli Twoja rodzina wykazuje dochód niższy niż 65 tyś. $ rocznie to nie zapłacisz za studia ani grosza. Taki system funkcjonuje na wybranych uczelniach w USA, m.in.: Harvard, Columbia, Yale, MIT, Brown, CalTech, Duke, Cornell czy Princeton (i wiele innych). Możliwe są też stypendia, w USA głównie dla sportowców, bo to dziedzina którą Amerykanie wyjątkowo sobie cenią. Druga kategoria, czyli zdobywanie zewnętrznego finansowania jest zależna tylko i wyłącznie od Ciebie i Twojego wysiłku. Przede wszystkim w Stanach popularne są prywatne stypendia, tzn. od podmiotów o prywatnym kapitale. Można składać wnioski, przedstawiając swoją historię i sytuację oraz plany na przyszłość i marzenia. Oprócz tego dosyć sprawnie w tej kwestii działa crown-funding, czyli utworzenie zbiórki na którą mogą zrzucać się wszyscy zainteresowani. Istnieją specjalne portale do tego typu działalności, np. siepomaga czy zrzutka.pl. Wówczas kluczowy jest opis - musisz dokładnie i ciekawie opowiedzieć swoją historię, aby odbiorcy chcieli w Ciebie i Twoją edukację zainwestować swoje pieniądze.
Wszystko jest możliwe, jak się tego bardzo chce i jeśli jesteś osobą pełną pasji i determinacji, to niech koszty Cię nie powstrzymują. Pomożemy Ci zdobyć finansowanie na studia w USA.
Информация по комментариям в разработке