Польща і Україна: Коли все пішло не так? ПРАВДА про спільне минуле (Napisy PL)

Описание к видео Польща і Україна: Коли все пішло не так? ПРАВДА про спільне минуле (Napisy PL)

Симон Петлюра та Юзеф Пілсудський — одні з найвідоміших лідерів своїх держав. На початку ХХ століття вони очолили два народи, які прагнули вибороти власне місце на політичній мапі світу та справедливо провести кордони своїх країн. У 1920 році Петлюра та Пілсудський укладають союз, аби допомогти одне одному в боротьбі за незалежність і протистояти найсильнішим супротивникам, які активно наступали. Ціною підтримки Польщі для Симона Петлюри стала передача певних західних українських територій під польський контроль. Коли пізніше більшовикам все ж таки вдалося окупувати Україну, радянська влада активно розповсюджувала міф про те, що «Петлюра продав полякам галичан», та інвестувала в це величезні гроші.
Однак, не все так просто. І сьогодні, аби дізнатися правду про українсько-польський союз, нам доведеться продертися крізь товстий шар брехні й маніпуляцій. Незважаючи на це, у 2022 році саме пам’ять про це обʼєднання була одним із головних чинників, які вплинули на рішучу підтримку України Польщею в перші дні російського вторгнення.
Отже, як полякам і українцям вдалося припинити ворожнечу і спробувати порозумітись? І чим тоді це закінчилось? Ми знову надаємо майданчик історикам з двох країн, щоби об’єктивно розглянути події сторічної давнини та зрозуміти, до чого вони призвели у сьогоденні.

Партнер епізоду – Центр Діалогу імені Юліуша Мєрошевського (Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego).

CambridgeUA — ліцензована школа англійської мови.
Запишіться на безоплатний пробний урок 👉https://bit.ly/47xUAni
Перевірте рівень вашої англійської 👉https://bit.ly/3Bc1m6c

Вдячні за надання локації для зйомки книгарні Readeat.

Бригади ДШВ чекають на свої Пульстрони. Давайте привітаємо їх донатом і допоможемо ще ефективніше трощити ворога — https://send.monobank.ua/jar/3sL7WymGcE

Висловлюємо подяку експертам, які погодилися взяти участь в українсько-польському діалозі:
Ян Пісулінський — польський історик, доктор Ряшівського університету, дослідник польсько-українських відносин у ХХ столітті
Ярослав Тинченко — кандидат історичних наук, написав понад 20 книжок на тему Визвольних змагань


Підписуйтесь на Акіма Галімова у соціальних мережах:
  / akimgalimov  
  / akim.galimov  

У проекті "Реальна історія" Акім Галімов створює невеликі відео на важливі історичні теми, якими спекулює росія. Ми хочемо, щоб ви знали правду про підписані Хмельницьким угоди з росією. Про те, як росія анексувала і штучно насаджувала російську політику на українських територіях. Про безпощадність каральної системи російської імперії та СРСР. Що пов'язує Україну та Крим. Ви маєте почути правду, щоб більше ніколи не піддаватися на маніпуляції кремля. Окрім того, саме час розказати українцям справжні історії її героїв. Бандера, Чорновіл, Плахотнюк – ці та інші люди віддали своє життя за незалежну вільну Україну. Ми маємо знати реальні історичні факти, щоб правильно розуміти все, що відбувається сьогодні. Всі факти перевіряють професійні історики.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке