Сьогодні Львів та міста 120 країн світу відзначили День музеїв

Описание к видео Сьогодні Львів та міста 120 країн світу відзначили День музеїв

18 травня своє святовідзначають 30 тис. музеїв у 120 країнах світу. Вхід у музеї сьогодні вільний, а де-не-де акція триває кілька днів чи навіть місяць. Не дивно, що найвідоміші музеї, такі як Лувр, глядачі беруть штурмом. У Львові дверей не виламували, але упродовж дня таки було людно.

У Національному музеї ім. Андрея Шептицького відкрили унікальну 300-річну пам'ятку легендарного іконописця Йова Кондзелевича і його учнів – Вощатинський іконостас. Відтепер він у постійній експозиції. «Три роки працювали наші реставратори над цим іконостасом, розробляли програму реставрації під керівництвом Володимира Мокрія. І от останній час ми вже працювали над тим, як його заекспонувати, зробили реконструкцію візуальну, як він виглядав первісно», – розповів куратор виставки Роман Зілінко. А от у Музеї історії релігії виставили скарб золотих монет епохи Наполеона III і навіть монети І ст. до Христа. Тут для відвідувачів уперше відкрили фонди, принаймні їхню частину – метал і нумізматику. «І географія широка, і призначення різне тих речей, тому що оскільки ми Музей історії релігії, ми собі могли дозволити виставити поруч і православні хрести, і юдейські ханукії, і греко-католицькі ікони, і католицькі монстранції», – пояснила Світлана Тимків, головний охоронець фондів Львівського музею історії релігії.

У сусідній виставковій залі – давні вишиті рушники і сорочки, серед них – вишиванка подруги Богдана-Ігоря Антонича. Узори презентують різні регіони Львівщини. Також цього дня вулицями Львова водили безкоштовні екскурсії.

Музей історії електрифікації Львівщини, хоча ще не відкрився, але уже почав водити глядачів місцями, де ставалися історичні події, завдяки яким у Львові з'явилася електрика. «Ми вирішили зробити екскурсію «Темні сторінки в історії електрифікації Львова». Ми розповідали про обставини спорудження першої електростанції на вул. Сахарова, про інтриги, до яких довелося вдатися директору тодішніх електричних мереж, щоб переконати, що треба збудувати нову електростанцію на Персенківці», - розповів Андрій Крижанівський, автор книжки «Історія електрифікації Львівщини». Деякі музеї продовжили безкоштовний вхід для відвідувачів до кінця місяця.

Читати на сайті: http://zaxid.net/n1426209.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке