Mi az a szenzoros feldolgozási zavar?

Описание к видео Mi az a szenzoros feldolgozási zavar?

Mi az a szenzoros feldolgozási zavar?
Milyen egy szenzoros gyermek és milyen egy szenzoros felnőtt?
Milyen tünetei lehetnek a szenzorosságnak?
Miben nyilvánul meg?
Mi a különbség a hiszti és a meltdown között?

Többek között ezekre a kérdésekre kaphatsz rövid, érthető választ ebben a videóban.
Ha részletesebben érdekel a téma, akkor keresd a weboldalunkat vagy social media felületeinket.

www.kekerdo.hu
  / szenzoroskert  
#kékerdő #szenzorosság #szenzorosfeldolgozásizavar #spd

A Kék Erdő azért jött létre, hogy támogassa a szenzoros feldolgozási zavarral élő gyerekeket és felnőtteket, hogy könnyebben illeszkedjenek be abba a közösségbe, amelyben barátokra, társakra szeretnének találni. Vajon mi ez a szenzoros feldolgozási zavar?
Az angol neve alapján SPD rövidítéssel vagy szenzoros integráció zavaraként talán már többen találkoztak vele. A szenzorosság egy olyan tünetegyüttes, amely fakadhat a bennünket érő ingerekre való túl érzékenységből vagy az ingerekre adott tompább válaszból. Egy egyén reagálhat bizonyos ingerekre érzékenyen (pl. nem bírja a zajt), míg másikra pedig adhat egy olyan reakciót, ami alá megy a normális/átlagos szintnek (pl. folyamatosan rágnia kell valamit). Nevezhetjük ezt ingerkerülésnek és ingerkeresésnek is.
A neurodiverzitás, amelyet mi a Kék Erdőben támogatunk pedig azt jelenti, hogy elfogadjuk a tényt, mely szerint mindannyian különbözőek vagyunk, és ez a különbözőség érték.

Szeretnénk minden intézményben, ahol gyerekekkel foglalkoznak, és minden munkahelyen, ahol emberek csapatban dolgoznak, megválaszolni azokat a kérdéseket, amelyek sokszor a pedagógusok, szülők, szakemberek, vezetők belső dilemmáit is okozhatják: nem vagyok elég jó? valamit elrontottam? valamit nem vettem figyelembe?
Vagy pedig a szenzoros egyénre hárítanak olyan felelősséget, amellyel ő nem tud megbirkózni: ne légy már ilyen érzékeny! ilyennek nevelnek téged otthon? kezdj valamit a hisztiddel! indulatkezelési problémáid vannak!
Mi meg szeretnénk osztani a közösségekkel a megfigyeléseinket, felfedezéseinket, amelyek támogatják a szenzoros egyének beilleszkedését, a közösség felkészülését és együttműködését.

Mivel mindannyian egy kicsit máshogy vagyunk furcsák, az előadásaink, tréningjeink nem csak a szenzoros gyerekekek és felnőttek befogadását támogatják, hanem adhatnak támpontot más neurológiai eltéréssel élő gyermekek gondozásában is (pl.: ADHD, Autizmus, kiemelt tehetség).
A programunk keretében szívesen tartunk rövid előadásokat, interaktív beszélgetőkört, fél napos vagy akár egész napos workshopokat, tréninget is.
Az alapítványban az érzékenyítő programban kizárólag önkéntesek dolgoznak, így az igény szerint összerakott programok díja a szervezet működését támogatja: építünk egy olyan szenzoros kertet, amely ideálisan mintázni fogja azt a környezetet, amelyben a szenzoros tünetek csökkenthetőek. Ez a kert a legtöbb programunk helyszíne is, jelenleg folyamatos fejlesztés-építkezés zajlik

Комментарии

Информация по комментариям в разработке