Ale bomba Żurkowskiego! Wszyscy złapali się za głowy | TO BYŁ GOL! #30

Описание к видео Ale bomba Żurkowskiego! Wszyscy złapali się za głowy | TO BYŁ GOL! #30

Czy Szymon Żurkowski strzelił kiedyś ładniejszego gola? - Tak, ale jak miałem 12 lat - powiedział po meczu z Lechem utalentowany pomocnik, wtedy jeszcze Górnika Zabrze. - Byłem sam. Nie widziałem innego rozwiązania - mówił skromnie Żurkowski. Uderzenie z około 30 metrów miało niesamowitą moc. Matus Putnocky próbował interweniować, ale jego ręce zostały przełamane. Tomasz Loska i Paweł Bochniewicz złapali się za głowy. Bramka Żurkowskiego była czymś zjawiskowym.

#Żurkowski #GórnikZabrze #ToByłGol

TO BYŁ GOL! #30
Sezon 2018/2019, 11. kolejka
Górnik Zabrze 2:2 Lech Poznań
49’ Szymon Żurkowski

Górnik świetnie rozpoczął mecz z Lechem, bo już w 7. minucie do siatki trafił Jesus Jimenez. Wynik 1:0 dla gospodarzy utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Górnicy szybko zadali drugi cios. W 49. minucie piłkę w środkowej strefie przejął Szymon Żurkowski. Młody pomocnik ruszył w stronę bramki i miał zaskakująco dużo miejsca. Dlatego postanowił uderzyć z około 30 metrów. Piłka z niesamowitą siłą leciała w sam róg bramki Matusa Putnockiego. Bramkarz Lecha próbował interweniować, ale jego rękawice zostały przełamane. Strzał był nie do obrony. Inni piłkarze Górnika, Tomasz Loska i Paweł Bochniewicz, złapali się za głowy. A stadion Górnika oszalał z radości. Po meczu euforii jednak nie było. Kolejorz nie podłamał się i odrobił straty. Mecz zakończył się remisem 2:2.

________________________________
Zobacz Więcej!

► Najlepsze Akcje Tygodnia | 2020/21

► TOP MOMENTY: Podsumowanie kolejki
   • Top Momenty | Podsumowanie Kolejki | ...

► TOP 10: Najlepsze momenty niezapomnianych spotkań
   • TOP 10

► TOP PIŁKARZ: Najlepsze akcje najlepszych zawodników Ekstraklasy
   • Top Piłkarz

► TO BYŁ GOL!: Seria najpiękniejszych, najważniejszych, a czasem najdziwniejszych bramek jakie padły w historii Ekstraklasy
   • TO BYŁ GOL!

Oficjalny kanał PKO BP Ekstraklasy - najpiękniejsze gole, niesamowite interwencje bramkarzy, najciekawsze momenty meczów, reportaże, wywiady, relacje i rankingi.
Official channel of the PKO BP Ekstraklasa - goals, highlights, best saves, top moments, interviews and more.