Коростишів. Мандри Країною з Лілією Рубан

Описание к видео Коростишів. Мандри Країною з Лілією Рубан

Коростишів називають містом граніту, адже на його околицях величезна кількість гранітних кар’єрів. І в самому місті багацько всього із граніту, навіть тротуарні бровки. В Коростишеві дуже гарний костел, зведений Олізарами - колишніми власниками міста, плебанія, залишки маєтку - колонада та бібліотека (фахверк). Цікавий парк на берегах Тетерева, де останнім часом з’являється все більше гранітних скульптур.

Перша письмова згадка як про село Житомирського повіту Київського воєводства Великого Литовського князівства припадає на 26 березня 1499 р. Шістдесят п’ять років воно належало Кмитам Чорнобильським - відомому і впливовому роду Правобережної України. З 1565 р. містечко після того, як його продав Філон Кміта, стало власністю роду Олізарів, які пізніше отримали титул графів.

У 1779 р. місту надане магдебурзьке право і герб із зображенням родової емблеми графів Олізарів. З 1797 року передано до Київської губернії, в складі якої знаходилось понад 120 років. Власниками Коростишева до 1873 року залишалась родина Олізарів. Більшу частину угідь маєтку становили ліси.

Міський парк в місті Коростишів був створений у 1820 році. Раніше на його території розташовувався маєток графа Густава Олізера, родина якого володіла містом з 1565 року. Від цього маєтку залишилося лише декілька колон та купальня з мордою лева. Парк та купальня мають статуси пам’яток місцевого значення з охоронними номерами 215 та 215/1.

На території парку знаходиться велика кількість кам’яних скульптур. Деякі скульптури доволі дивні. Серед скульптур є різні тварини, міфічні істоти та видатні люди. Автор частини з них скульптор Віталій Рожик.

Коростишів - один із найвідоміших в Україні та за її межами центрів гранітодобувної й обробної промисловості. Зараз у місті та в його околицях добувають граніт, основний колір якого зумовлений кольором польового шпату - рожевого, жовтого, червоного, зеленого, сірого. Тут зустрічаються рідкісні види граніту, лабрадорит, габро. У місті працює кілька сотень приватних підприємств по обробці граніту, вироби монументальної архітектури яких відомі по всій Україні.

Ведуча - Лілія Рубан
Автор і продюсер - Лілія Рубан
Сценарій та режисер - Лілія Рубан
Оператор - Руслан Петрущенко
Монтаж - Михайло Кузьменко, Лілія Рубан
Директор проекту - Володимир Рубан
Менеджер з організаційних моментів - Ірина Шульга
PR-менеджер - Лариса Манєк
Фотограф - Ілона Рукобратська, Віктор Ковалевський
Production - Ruban Production™

Особлива подяка:

Слівінський Володимир Миколайович - директор народного історичного музею;
Олена Хмельова - начальник відділу культури та туризму Коростишівської міської ради;
Рожик Віталій Миколайович - заслужений скульптор України;
Отець римо - католицької церкви Різдва Пресвятої Богородиці (костел) - Бачинський Андрій;
Дерпач Володимир Федорович - майстер народної творчості (різьба по дереву);
Тетяна Болеславівна Пащенко - заслужена майстриня народної творчості (вишивка картин);
Ресторан "Абсолют"

Комментарии

Информация по комментариям в разработке