Как се промени жп гара Карнобат?

Описание к видео Как се промени жп гара Карнобат?

Приемното здание на железопътна гара Карнобат е проектирано и строено в началото на 80-те години като смесена монолитна, скелетна конструкция с метална покривна конструкция. Въведена е в експлоатация през 1985 г. и от тогава досега не е ремонтирана – вече повече от 33 години.

Гаров комплекс Карнобат се намира на железопътната линия „Пловдив – Бургас", която е част от основната железопътна ТЕN-Т мрежа на територията на България – „Ориент/Източно-средиземноморски коридор".

Жп линията е добре позната на всички, пътували с влак до морето. По нейната реконструкция се работи активно с европейски средства, в няколко различни направления, за които ви разказваме в клиповете ни, посветени на развитието на жп транспорта в страната.

С настоящия проект за реконструкция на гаров комплекс Карнобат е изпълнено пълно архитектурно обновяване и частично функционално преустройство на помещенията за създаване на удобен за пътниците интериор с топла чакалня, с вътрешни санитарни възли, в това число санитарен възел за инвалиди и чакалня за майки с деца с помещение за подмяна на пелени на бебета.

Обособени са помещения за търговски площи, разположени в западната част на чакалнята. Направена е цялостна подмяна на настилки, облицовки по външни фасади и вътрешни стени, подмяна на окачени тавани и дограма – фасадна и интериорна, както и мероприятия за повишаване на енергийната ефективност на сградата.

Подменени са всички технически инсталации: водопроводна и канализационна, електрическа и отоплителна, вентилационна и климатична. Изградена е система за видеонаблюдение, пожароизвестителна инсталация и система за ограничаване на достъпа до служебните помещения.

АБОНИРАЙТЕ СЕ за канала ни, за да получавате първи важна информация за големите транспортни, инфраструктурни проекти на България.

Оперативна програма „Транспорт и транспортна инфраструктура“ 2014-2020 г. е насочена към развитието на основните видове транспорт – железопътен, пътен, воден, интермодален, както и на съвременни информационни системи за управление на трафика.

Тя се финансира от Европейския фонд за регионално развитие и Кохезионния фонд на Европейския съюз.

Бенефициентите по програмата са държавните компании, отговорни за изграждане и поддръжката на големите инфраструктурни проекти в страната. Крайните ползватели на проектите по оперативната програма обаче са всички граждани и гости на Република България.

Повече интересни снимки и материали ще намерите и в нашите Инстаграм профил: https://www.instagram.com/op_transpor... и Фейсбук страница: https://rb.gy/2airrg.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке