Róże - choroby róż i problemy z różami

Описание к видео Róże - choroby róż i problemy z różami

Na różach często można zaobserwować czarną plamistość. Objawia się ona czarnymi okrągłymi plamami na wierzchniej stronie liści, które żółkną i opadają. Choroba ta najpierw poraża dolne liście, potem przenosi się coraz wyżej. Gdy zauważymy pierwsze objawy, możemy spryskać dokładnie całą roślinę, a szczególnie miejsca występowania choroby, gotowym do użycia środkiem grzybobójczym. Tego typu preparat zwalcza również mączniaka prawdziwego, którego poznamy po białym, mączystym nalocie na młodych przyrostach – liściach, i pąkach.

Na liściach róży może się też pojawić mączniak rzekomy. Początkowo na spodniej stronie liści pojawia się biały nalot, następnie na wierzchniej stronie widoczne są ciemne plamy. Porażone liście zasychają i opadają. W tym przypadku również pomocny okaże się się środek grzybobójczy, z którego sporządzamy zawiesinę wodną i nanosimy na roślinę za pomocą opryskiwacza. Preparat o działaniu wgłębnym i kontaktowym będzie też skuteczny jeżeli zauważymy objawy występowania szarej pleśni lub zamierania pędów i pąków kwiatów. Pamiętajmy, aby podczas oprysku zawsze stosować się do wskazówek podanych w ulotkach i na opakowaniach.

Róże często są również atakowane przez szkodniki. Jako pierwsze najczęściej pojawiają się mszyce. W razie ich masowego wystąpienia młode liście i wierzchołki pędów ulegają zniekształceniu. Dostępnych jest wiele preparatów na mszyce, w tym aerozole. Tego typu środek jest gotowy do użycia, działa kontaktowo i żołądkowo. Na roślinie działa wgłębnie.

Na różach pojawiają się też skoczki różane. Objawami ich występowania są białawe punkciki na wierzchniej stronie liści i ich przedwczesne opadanie. Te szkodniki lubią miejsca suche i ciepłe. Rośliny atakowane są również przez przędziorki i nimułkę różaną, objawem jej obecności są zwijające się liście i uszkodzone pędy. Należy wtedy natychmiast zniszczyć zaatakowane części roślin. Można też wykonać oprysk środkiem owadobójczym o szerokim zakresie zastosowania. Preparat systemiczny jest szczególnie przydatny tam, gdzie walka ze szkodnikami jest utrudniona, wnika on do wnętrza rośliny, gdzie krążąc z sokami dociera do jej tkanek zwalczając szkodniki gryzące i ssące.
Subskrybuj :)
https://ogrodnacodzien.pl/
  / izabella.schick  
#ogrod_na_co_dzien

Комментарии

Информация по комментариям в разработке