Органік Стандарт: #11 Ведення органічного бджільництва. Переробка воску та виготовлення вощини

Описание к видео Органік Стандарт: #11 Ведення органічного бджільництва. Переробка воску та виготовлення вощини

✅ Ведення органічного бджільництва ✅ Етап №11: Переробка воску та виготовлення вощини

У відео детально показано весь процес виробництва вощини з воску на підприємстві, яке очолює Валерій Домбровський. Спочатку демонструється переробка воску, який отримують з пасік, де його перетоплюють на воскотопці. Далі показано технологію виготовлення вощини, яка включає стерилізацію воску, пресування та охолодження.
Особливу увагу приділено органічному бджільництву, де використовуються лише дозволені препарати, що не накопичуються у воску. Це важливо для сертифікації пасіки як органічної. Також розповідається про індивідуальну переробку воску для кожного пасічника, що дозволяє зберегти якість та натуральність продукту.

Приєднуйтесь до нас, щоб дізнатися більше про органічне бджільництво та технології виробництва вощини! 🌿🐝

🎯 Для отримання персональної консультації, залиште свою заявку за посиланням «Заявка на консультацію щодо сертифікації бджільництва» 👉 https://forms.gle/brFj2VhRi3h5VWuU6

Продовження курсу з технологій ведення органічного бджільництва від Олександра Гери, провідного фахівця з сертифікації, стандартизації та контролю якості органу сертифікації «Органік Стандарт», кандидата сільськогосподарських наук.

🎬 В цьому відео ви дізнаєтесь:

00:00 Продовжується цикл про технології органічного бджільництва. Раніше показували, як виготовляється віск на власній пасіці та як його перетоплюють на воскотопці. Сьогодні відвідується підприємство, де виготовляється вощина з воску.

00:57 Директор підприємства Домбровський Валерій Петрович демонструє технологію та процес виготовлення вощини, а також багато цікавого.

01:49 Важливо розробити технологію органічного бджільництва з використанням дозволених препаратів, які не накопичуються у воску. Це необхідно для сертифікації пасіки як органічної. Керівник розповідає про накопичення та переробку органічного воску на органічну вощину.

02:32 Демонстрація місця, де приймають віск і визначають його якість.

2:53 Багато промислових пасік переходять на органічне бджільництво. Розроблено технологію індивідуальної переробки воску. Досліджується віск, руйнуються залишки хімічних елементів.

3:35 Велика промислова пасіка також здала віск на індивідуальну переробку. Мінімальна кількість воску для виготовлення вощини — 30 кг. Навіть невеликі пасіки можуть скористатися цією послугою. Часто пасічники запитують про наліт на вощині, який свідчить про натуральність воску. Проводиться повне дослідження. Натуральний віск сублімує, минаючи рідку фазу.

5:02 Білий наліт і зміна кольору органіки свідчать про якість воску. Пасічники зберігають віск 5-10 років. З часом віск стає без кольору і запаху, але це віск найвищої якості. Раніше свічки робили з воску, відбіленого на сонці.

5:41 Після цього віск іде на стерилізацію, проходить повну термічну обробку.

6:57 Після стерилізації воску повертається біологічний захист фракціями прополісу, як це робить бджола в природі. Створено необхідне обладнання. Іноземці захоплюються нашою вощиною.

7:50 Вощина виготовляється методом пресування, одним із найкращих способів.

9:24 Віск у рідкому стані охолоджується і пресується.

10:24 Вода в процесі замкнутого циклу, без хімічних сумішей. Деякі виробники рекомендують промивати вощину, але це призводить до поганої якості.

11:36 Стерилізація проводиться в ємностях з маслом при температурі до 145°. Віск розподіляється для стерилізації.

11:59 Існує два способи стерилізації воску: паром і масляним стерилізатором. Відбувається подвійна стерилізація воску.

12:33 Додаткова стерилізація воску триває 12 годин.

14:27 Раніше монахи освітлювали віск на сонці, розтоплювали його і робили алтарні свічки. Це віск найвищої проби.


Це відео є частиною відеокурсу з «Ведення органічного бджільництва» від «Органік Стандарт» 🍃

🎯 Нагадуємо, що ви можете отримати персональну консультацію щодо сертифікації бджільництва, перейшовши за посиланням 👉 https://forms.gle/brFj2VhRi3h5VWuU6

🤝 Підготовка цього відео стала можливою завдяки підтримці з боку Проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA), який фінансується Федеральним міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини.

_________________________________________________________
📌 Більше корисної інформації від «Органік Стандарт»:

YouTube:    / @organic_stan.  .
Наш сайт: https://organicstandard.ua
Facebook: / organicstandardcertification
LinkedIn: / organic-standard-ltd
Instagram: @organic.standard
Telegram: https://t.me/OrganicStandard

Комментарии

Информация по комментариям в разработке