Kínai gyermekágy 0. Rész - kínai gyógyászat alapjai

Описание к видео Kínai gyermekágy 0. Rész - kínai gyógyászat alapjai

YouTube: Mengyi Li
Instagram: https://www.instagram.com/li_mengyi_8...
Facebook:   / limengyiofficial  
TikTok:   / mengyili   (#babagasztro #cookingforkids)
Együttműködés/collab: [email protected]


A kínai gyermekágyas időszak megértéséhez először meg kell ismerkednünk egy kicsit a kínai gyógyászat alapjaival.

A hagyományos kínai orvoslás a testben lévő Qi, avagy az energia áramlását tekinti alapköveként. A létfontosságú életerő ideológiájához és gyakorlatához igazítja belső energiánk harmonizálását. A Yin a hideg és a Yang, a meleg energia. Az első hitelesített szöveg, amely utal a Yin és Yang fogalmára, időszámításunk előtt 700-ból származik.A harmónia megőrzése az egészséggel kapcsolatos elméletek és gyakorlatok első számú prioritása.

A Qi a testben áramlik, csakúgy, mint a belső szervek. A kínai gyógyászat a Yin/Yang fogalma mellett az öt elem elméletét is bemutatja, de ebbe már nem mélyednék bele.

A Yin Yang szóval talán már néhányatok találkozott a mindennapokban, például a Fengshui, ezoterika kifejezéshez is szorosan kapcsolódik. Sok embernek talán egyből a humbuk szó jut az eszében emiatt.

Y generációs Kínai nőként és anyaként már egy modernebb világban nőttem fel és nekem is megvannak a véleményeim egyes babonásabbnak tűnő szokásokkal szemben. De gasztronómiai és élettani szempontból viszont abszolút látom a Qi, avagy a hideg-meleg energiák figyelembe vételét, mert az egyik túlzott fogyasztása vagy nem betartása esetén, szoktam magamon is érezni a negatív élettani hatását. Néhány egyszerű példával élve, ha nagyon sok csípőset eszem, sokszor kipattog a bőröm tőle vagy afták nőnek a számban. Édesapám a túlzott tengergyümölcsi fogyasztása miatt, egy nyár alatt kijött a köszvénye.

Igazából laikusként úgy gondolom, hogy a hideg-meleg energiákat az ételekben tekinthetjük zsír, szénhidrát és fehérjének is, hiszen bármelyiknek a túlfogyasztása károkat okozhat a testünkben. Sok szokásnak talán a nyugati és keleti világban azonos az oka, csak más szempontból világítjuk meg és máshogy hívjuk. A kínai orvoslásban ezeket további elemekre és ételekre bontjuk.

Míg a nyugati orvoslás nem kezeli a szülést olyan állapotként, amelyet meg kell gyógyítani, vagy több hetes további gondozást igényel, a kínai orvoslás úgy véli, hogy a vérveszteség és a női test drámai átalakulása a születési folyamat során egyfajta megtört immunrendszert, az energia-egyensúly megbillenését eredményezi. Ha nem foglalkozunk vele, gyökeret verhet a szervezetünkben és évek múltán, számtalan hosszú távú egészségügyi problémát üdvözöl.

A gyermekágyas időszak alatt, a szülés utáni az anya „hideg” állapotba kerül, a szülés miatt sok hőt veszítünk. A pórusaink megnyílnak és hajlamosak vagyunk a lehűlésre. Egészségünk védelme és javítása érdekében létfontosságú az úgynevezett „melegítő” ételek fogyasztása, avagy meleg energiával feltölteni a testünket. Ebben az időszakban például a hideg italok fogyasztása is tilos.

#gyermekágyasidőszak #babamama #szülés #terhesség #nőitest #átalakulanőitest #korházbanszülés #kínaigyógymód #kínaigyógyászat #yinyang #qi #fengshui #ezoterika #kultura #mengyi #jótudni #erősnők #chineseconfinement #kínaigyermekágy

Комментарии

Информация по комментариям в разработке