PROSTE i SKUTECZNE debiuty szachowe - London System

Описание к видео PROSTE i SKUTECZNE debiuty szachowe - London System

📊 Szukasz sprawdzonej metody na lepszą grę w szachy? - zajrzyj na https://www.trenujszachy.pl/kluczowe-...


Chcesz poznać proste i skuteczne rozpoczęcie partii szachowej dla białych?
Nazywam się Antoni Kozak, posiadam tytuł Mistrza Krajowego w szachach oraz ranking FIDE 2458.
W tym filmiku omawiam London system, czy bardziej po polsku - System Londyński. Sam go stosowałem i często stosuje nadal ze względu na jego prostotę. Stosowali lub stosują go nadal tacy szachiści jak: Magnus Carlsen, Levon Aronian, Zbigniew Pakleza czy Jan-Krzysztof Duda.
Jest to debiut łatwy do nauki, w którym ciężar gry przyrzucany jest na grę środkową. Daje to nam swobodę, że nie musimy znać wszystkich debiutowych wariantów, bo w Londonie jest bardzo mało pułapek i linii, które trzeba koniecznie znać. Liczy się schemat rozwoju i doświadczenie, nabywane ograniem. Wbrew różnym opiniom, nie jest to wariant prowadzący do nudnych remisów. Owszem niektórzy gracze stosują go z tą myślą, ale to już kwestia podejścia, a nie tego debiutu. Jest uniwersalny, można go stosować na praktycznie wszystkie ustawienia przeciwnika.
A więc jesteś gotowy na naukę? Zapraszam do oglądania!

Co chciałbyś w przyszłości zobaczyć na kanale? - Podziel się uwagami w komentarzu!

Zasubskrybuj mój kanał, bo pomoże mi to w rozwoju! -    / @antonchess  

Cała playlista z serii PROSTE i SKUTECZNE debiuty szachowe -    • PROSTE i SKUTECZNE debiuty szachowe  

0:00 Wstęp
0:27 Wprowadzenie i zalety London System
5:01 Ustawienie na ruch 1... d5
15:55 Ustawienie na obronę Królewsko Indyjską
23:16 Czarne grają przez Sf6 i c5
28:13 Ustawienie na obronę Holenderską
32:45 Konkurs !?

Szachowe debiuty potrafią niejednemu amatorowi królewskiej gry, spędzać sen z oczu.
Które otwarcie jest najlepsze? Do którego posunięcia MUSZĘ znać debiut? Czy jak rywal mnie zaskoczy to już mam po partii? Te i wiele innych pytań zadają sobie gracze z każdego szczebla rozgrywek.
Moje podejście do kwestii debiutowej jest jednak odmienne od większości. Mianowicie uważam, że owszem debiut jest istotny, ale szczegółową naukę otwarć lepiej pozostawić arcymistrzom. Dopóki nie jesteśmy na takim poziomie, to jest wiele innych obszarów treningu, takich jak: strategia, taktyka czy schemat myślenia, których nauka może przynieść nam więcej korzyści od nauki debiutów szachowych.
Tak więc powstała seria: PROSTE i SKUTECZNE debiuty szachowe. Pokazuje w niej jedne z najprostszych schematów, jakie można grać i dostawać dobre pozycje do dalszej gry. Tłumaczę plany i idee, które nawet w przypadku zaskoczenia, pozwolą wybrać Ci dobry ruch. Staram się wytłumaczyć każdy ruch, co pozwoli Ci je lepiej zrozumieć i zapamiętać.
Nie jest to coś na zasadzie: Magiczny debiut, który pozwoli Ci wygrać partie szachów w 6 ruchów, bo takie coś niestety [albo stety :) ] nie istnieje.
Po prostu w każdej partii nie będziesz musiał się zbytnio obawiać o tony teorii debiutowej, której trzeba się nauczyć, tylko dostaniesz po otwarciu normalną pozycję i będziesz mógł grać w prawdziwe szachy, a nie w grę „kto dalej zapamiętał wariant” :)
A więc zapraszam Cię serdecznie!

Комментарии

Информация по комментариям в разработке