Jak powstają wiązki elektryczne? - Fabryki w Polsce

Описание к видео Jak powstają wiązki elektryczne? - Fabryki w Polsce

Wiązki elektryczne. Znajdziemy je w każdym urządzeniu działającym na prąd. Poprzez nie przekazywany jest sygnał elektryczny.

Żeby zobaczyć jak przebiega produkcja takich wiązek odwiedziliśmy Zakład Elektroniczny Omega.

Produkcja rozpoczyna się od stworzenia prototypu. Inżynierowie przygotowują schemat montażowy oraz sprawdzają parametry połączeń elektrycznych, tak aby odpowiadały wymaganiom urządzenia, w którym wiązki zostaną zamontowane. Tutaj widzimy wiązkę główną zasilającą dla skutera elektrycznego, która składa się z 63 pojedynczych przewodów i około 20 różnych zakończeń.

Gdy mamy pewność, że prototyp spełnia wymagania urządzenia można rozpocząć produkcję.

W magazynie kompletowane są komponenty potrzebne do produkcji. Przewody, które przychodzą od zewnętrznych dostawców są sprawdzane pod kątem zgodności ze specyfikacją techniczną.

Następnie komponenty przekazywane na stanowiska produkcyjne.

Najpierw przyjrzymy się produkcji przewodów, które znajdą zastosowanie w elektrozaworach montowanych w dystrybutorach paliw na stacjach benzynowych.

Przewody cięte są na określoną długość. Później są zwijane i związywane. Z zakończeń ściągana jest izolacja. Kolejnym krokiem jest cynowanie końcówek, co umożliwi przylutowanie przewodu do płytki drukowanej.

Przewód wraz z płytką, przesyłany jest na kolejne stanowisko. Tutaj płytka jest czyszczona, a czujnik wizyjny sprawdza czy przewody zostały odpowiednio przylutowane.

Kolejny z przewodów, którego produkcję prześledzimy, zostanie wykorzystany w urządzeniach, które większość z nas posiada w swoim domu.

Zaczynamy od zaginania elementów metalowych, które zostaną połączone z piezoelektrykiem. Poprawność wykonanego zagięcia jest weryfikowana przez urządzenie pomiarowe. Następnie lutowany jest kabel, przez który, po zamontowaniu w liczniku, będzie przesyłany sygnał z pomiaru. Na koniec wykonywany jest test elektryczny urządzenia.

Kolejna wiązka, będzie wykorzystana we wkrętarkach, niezbędnych we wszelkiego rodzaju remontach. Aby rozpocząć produkcję najpierw musimy wykonać przekrój metalograficzny zaciśniętego konektora.

Badanie wykonywane jest w laboratorium. Najpierw szlifowana jest powierzchnia przekroju, która po wytrawieniu kwasem sprawdzana jest pod mikroskopem. Jeżeli zakuwanie zostało wykonane poprawnie, na zewnątrz nie wydostają się żyły, a do środka nie wnika powietrze, produkcja może ruszyć pełną parą.

Odcinanie kabla na długość oraz zakuwanie odbywa się automatycznie.

Część przewodów, która przechodzi badanie przekroju metalograficznego, jest wykorzystywana jako podzespoły do urządzeń laboratoryjnych. Widzimy jak przewody montowane są w zasilaczu urządzenia. Na koniec wykonywany jest test elektryczny.

W zakładzie elektronicznym Omega w sumie produkowanych jest około 2 tysięcy różnego rodzaju wiązek elektrycznych. 60% z nich trafia na eksport, głównie do krajów Europy Zachodniej.



--
Portal : https://fabrykiwpolsce.pl
Subskrybuj kanał: http://bit.ly/2trnVPE
Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ

Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.

A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak to działa, jak pracuje dana maszyna, jak funkcjonuje park rozrywki, jak uwarzyć piwo z popularnym browarem, śledźcie Fabryki w Polsce Extra. Nasz nowy format, który co jakiś czas publikujemy na kanale.

Odkrywajcie z nami nowe fabryki, w które obfituje cała Polska.
--
Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :

Fabryka silników elektrycznych - Fabryki w Polsce

Комментарии

Информация по комментариям в разработке