Чи потрібен чек при роботі з платіжними системами❓ РРО для WayForPay, NovaPay та LiqPay

Описание к видео Чи потрібен чек при роботі з платіжними системами❓ РРО для WayForPay, NovaPay та LiqPay

Чи потрібен чек РРО при оплаті через #WayForPay та #NovaPay?
Протягом багатьох років ведуться судові баталії щодо необхідності застосування підприємцями #РРО при отриманні оплат через платіжні системи...

Ще відео на цю тему:
👉 Штрафи за РРО для ФОП знизять та відтермінують❗️ →    • Штрафи за РРО для ФОП знизять та відт...  
👉 Як працює ПРРО на прикладі "Вчасно" →    • Як працює ПРРО на прикладі "Вчасно" ●...  
👉 Як працює ПРРО "Checkbox" →    • Як працює ПРРО Checkbox на живому при...  

❗️ Консультація Бухгалтера
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
👀 Зацініть Instagram —   / zrobleno_buhgalter  
😈 Читайте Telegram канал — https://t.me/Zrobleno_buhgalter
🧑🏻‍💻 Клацніть на сайт — https://zrobleno.com/

Пункт 2 статті 9 Закону № 265 говорить про те, що РРО / #ПРРО не застосовується, якщо платіжна система належить банкові. Далі у пункті вказано, що платіжна система небанківських фінансових установ є винятком з цієї статті та платежі таки мають супроводжуватись РРО. Така позиція була закріплена, адже з практики виникла необхідність у видачі фіскального чеку під час здійснення оплат через платіжні системи. Ось саме ці твердження активно використовують всі кому не ліньки як підтвердження того, що платіжні системи від фінансових компаній підприємцям не можна використовувати як альтернативу РРО.

Ідея того, що платіжна система обов’язково має використовуватись разом з РРО, зв’явилася після ряду судових рішень. Одним з таких є рішення у справі ТОВки де компанія проводила розрахункові операції без застосування РРО і не видавала фіскальні чеки. Податкова служба звернула на це увагу під час проведення перевірки. При проведенні розрахункової операції видача чека є обов’язковою, адже саме фіскальний чек є законною підставою для захисту споживачів від порушення їх прав. Тому, компанію було оштрафовано. ТОВка, в свою чергу, звернулися до суду щоб оскаржити штрафні санкції, але справу у суді програла. Таким чином утворилася і згодом була закріплена практика, яка забороняє роботу платіжних систем без РРО.

Для того щоб краще зрозуміти логіку податкової служби можемо взяти ось це рішення Верховного Суду. Суть справи зводиться до наступного: чи повинні підприємці які використовують платіжні сервіси по типу WayForPay ставити РРО?
Отримання платежів за допомогою еквайрингових сервісів, зокрема #LiqPay і WayForPay, відбувається у два етапи:

Спочатку фінустанова-еквайр збирає платежі від різних покупців на свій рахунок. В цей момент здійснюється розрахункова операція, на яку потрібно видати фіскальний чек;
Потім еквайр перераховує зібрані кошти одним платежем продавцю-ФОП, утримуючи з нього свою комісію. Це переказ коштів між суб’єктами господарювання, який не є розрахунковою операцією.

У цих відносинах ключовим елементом є покупець, який у результаті отримує товар, але не отримує фіскальний чек в момент здійснення платежу. Саме з метою забезпечення отримання покупцями фіскальних чеків суд приходить до висновку, що застосування РРО при використанні платіжних сервісів є обов’язковим, адже такі сервіси не є фіскалізованими.

І ось, у зв’язку з забороною використання платіжних систем без РРО податковій службі довелося вирішувати, хто все-таки має видавати фіскальні чеки при застосуванні платіжних систем: продавець чи фінансова установа. Податківці прийшли до думки, що обов’язок видавати чек все-таки закріплено за фінансовою установою, так як саме вона приймає кошти, а отже, тримати у себе РРО при використанні платіжних систем продавцеві не обов’язково.

Відповідно, якщо ви укладаєте договір з фінансовою компанією, яка фіскалізує свої транзакції, то встановлювати РРО вам не потрібно.
Аналогію можна провести з нещодавнім роз’ясненням податкової щодо Nova Pay. Податківці наголосили, що підприємці через Nova Pay отримують платежі у безготівковій формі, а отже не зобов’язані встановлювати РРО. Фіскальні чеки зобов’язана видавати фінансова установа, тобто Nova Pay.

Висновки: Якщо підсумувати, то запам’ятайте для себе одне просте правило: Якщо фінансова компанія видає клієнту фіскальний чек в момент оплати - проводити цю операцію через РРО НЕ ПОТРІБНО. Чек видається тільки в момент оплати і все. Ніяких Вам виключень, все просто і логічно. А неоднозначне ставлення податківців до платіжних систем зумовлена тим, що податкова не може контролювати видачу фіскальних чеків всіма фінансовими установами, але це вже звучить як їх проблема. Обираєте ту платіжну систему, яка чеки видає і працюєте з нею.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке