Jak wybrać instrument bazowy dla siebie? Płynności, zmienność i dźwignia - rozmowa z ekspertem

Описание к видео Jak wybrać instrument bazowy dla siebie? Płynności, zmienność i dźwignia - rozmowa z ekspertem

Kontrakty terminowe w DM BOŚ https://www.fxmag.pl/kontrakty-dm-bos
Partnerem odcinka jest GPW https://www.fxmag.pl/gpw-futures
Dołącz do Akademii Inwestora https://www.fxmag.pl/akademia
Prenumeruj Magazyn Inwestor https://www.fxmag.pl/prenumerata
Przedsprzedaż Kursu Psychologii Inwestowania https://www.fxmag.pl/sklep/psychologi...

Dołącz do naszej grupy na FB: https://www.fxmag.pl/pod-korek

Darek Dziduch zaprasza na czterdziesty piąty odcinek naszej serii o kontraktach terminowych, tym razem w formie krótkiego wywiadu z Grzegorzem Zalewskim, ekspertem od kontraktów terminowych DM BOŚ.
#futures #GPW #emisja #reklama #autoreklama

Wolisz czytać? https://www.fxmag.pl/artykul/jak-wybr...

Inwestycje w instrumenty finansowe obarczone są ryzykiem inwestycyjnym. Pamiętaj, że możesz ponieść stratę. Stopień ryzyka zależy od rodzaju i klasy instrumentów finansowych będących przedmiotem inwestycji Klienta. Ryzyko inwestycyjne wzrasta w przypadku inwestowania z wykorzystaniem dźwigni finansowej. Dźwignia finansowa to stosunek wartości aktywów inwestora do jego kapitałów własnych, występuje gdy wartość środków własnych przeznaczonych na nabycie danych aktywów jest niższa od wartości nabywanych aktywów. Inwestowanie w derywaty, niesie ze sobą ryzyko poniesienia straty na skutek niekorzystnych dla inwestora zmian kursów, przewyższającej wartość środków własnych inwestora.
Im wyższa dźwignia finansowa tym wyższe ryzyko. Z uwagi na mechanizm dźwigni finansowej wbudowany w konstrukcję instrumentu, posiadacz kontraktu może ponieść stratę wyższą niż pierwotny koszt otwarcia pozycji (wniesiony depozyt). Mechanizm dźwigni finansowej w przypadku niekorzystnych zmian kursów powoduje, że strata środków własnych rośnie proporcjonalnie do wielkości dźwigni finansowej.

Informacje zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach edukacyjnych i nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego, jak również jako oferty zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału.

Po szczegóły zapraszamy do Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska - bossa.pl.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке