Film nr 30 Alicja Przerazińska Dyrektor Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury

Описание к видео Film nr 30 Alicja Przerazińska Dyrektor Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury

30 film w ramach akcji Zaczytajmy się w Kotanie. 3 dziesiątkę zaczynamy z przyjaciółmi Pani Alicji Przerazińskiej - Dyrektorki Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, a prywatnie córki naszej nauczycielki Pani Małgorzaty Bigoś-Przerazińskiej . Pani Alicja Przerazińska z Och Teatru i Teatru Polonia zaprasza nas na bajkę J.Brzechwy pt. „Żuraw i Czapla”.

OCH-TEATR DZIĘKUJEMY!!! TEATR POLONIA DZIĘKUJEMY!!!

W Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego od marca powstała niezwykła akcja dla niepełnosprawnych dzieciaków Zaczytajmy się w Kotanie. W ramach tej akcji osoby z różnych środowisk czytają bajki i wiersze specjalnie dla uczniów Kotana. Nagrania te są umieszczana na szkolnym facebook oraz z youtube. Liczba bajek przekroczyła już setkę. Początkowo w akcji brały osoby związane ze Szkołą – Starosta Pani Wiesława Pawłowska, Starsza Wizytator Kuratorium Oświaty Pani Monika Laskowska, Pani Przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego Pani Elżbieta Piniewska, Dyrekcja, Rodzice, Nauczyciele i ich dzieci. Bardzo szybko udało się zachęcić do udziału w czytaniu bajek kolejne osoby – biznesmenów z grupy BNI (którzy już wcześniej przyłączyli się do innej szkolnej akcji Edukacją do Biznesu), pracowników Służb Mundurowych, Dyrekcję i Nauczycieli z innych szkół, lokalnych artystów, a także aktorów znanych z produkcji wielkoekranowych oraz z Och teatru, Teatru Polonia, Nowego Teatru z Nowego Sącza (m.in. Piotr Machalica, Artur Barciś, Mateusz Damięcki, Katarzyna Żak, Marta Wągorcka, Michał Zieliński, Elżbieta Jarosik, Paweł Ciołkosz, Joanna Kuberska,Anna Jarosik-Tomala, Michał Tomala, Bogusław Kudłek, Milena Soszyńska-Dziuba, Karol Dziuba ), a także osoby związane ze sportem (dziennikarze sportowi – Piotr Karpiński i Andrzej Twarowski, sportowcy – siatkarka Weronika Fojucik, mistrzyni świata w nordiwalking Elżbieta Wojciechowska) muzyków (m.in. Norbi, Tomasz Organek), a także kabareciarzy ( m.in. Robert Motyka).
W ramach akcji pojawiają się także bajki polonii, a nawet nagrania w innych językach z krajów Europejskich – jest to możliwe dzięki projektom e-learningowym, które odbywają się w naszym Zespole. Niezwykłe jest to, że do naszej akcji dołączają osoby oddalone o setki kilometrów, robiący na co dzień niezwykłe rzeczy. Nagle pochylili się nad naszymi niepełnosprawnymi uczniami i szepnęli im na ucho – „Jesteś ważny, jesteś niezwykły, przystanę w biegu i przeczytam Ci bajkę”.
Cała akcja może odnieść takie sukcesy tylko dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu nauczycieli Zespołu, wszyscy uruchomili swoje kontakty i promowali akcję. Nasi nauczyciele to osoby, które nie lubią siedzieć w miejscu, ciągle chcą działać, tworzyć. Izolacja w domach to dla nich trudna próba, podczas której musieli trochę zwolnić, ale szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości i stworzyli nowe pole do działania.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке