Turnaj o pohár Pardubického kraje ve volejbalu mladšího žactva

Описание к видео Turnaj o pohár Pardubického kraje ve volejbalu mladšího žactva

Turnaje se zúčastnilo se deset týmů z České Třebové, Poličky, Svitav, Letovic, Moravské Třebové, Dolního Újezda a z Pardubic. O deset sportovních týmů a jejich doprovod se staral sehraný tým funkcionářů a trenérů volejbalového oddílu T.J. Sokol, po celý den byl v provozu bufet a to za velmi lidové ceny. Zahájení bylo dopoledne o deváté hodině, kdy už měla družstva za sebou potřebné rozehrání. Počasí přálo a bouřka přišla až po 18. hodině, to už byli všichni doma.
Družstva byla rozdělena do dvou skupin. Ve skupinách se hrálo dopoledne a další zápasy o umístění v turnaji přišly na řadu po 13. hodině odpoledni. "Turnaj má hlavní úkol zajistit, aby si všichni hráči v družstvech co nejvíce zahrálo, nejde tedy primárně o výsledky", říkal již v úvodním řeči při zahájení ředitel turnaje Michal Kadlec. To bylo jistě beze zbytku splněno. To neznamená že by se nefandilo a to i velmi nahlas. Nejvíce povzbuzování bylo pro obě českotřebovská družstva. Byla to ta správná sportovní atmosféra.
Nakonec šlo ovšem také o výsledky. Českotřebovská družstva nedopadla vůbec špatně. Áčko vyhrálo svoji skupinu A, B tým obsadil ve druhé skupině druhé místo za Pardubicemi. Nejvíce pozornosti n a sebe poutal zápas o první místo v turnaji Sokol Česká Třebová A - Pardubice. První set se Domácím sokolům nepodařil, ale potom hru otočili, druhý set s převahou vyhráli s také ve třetím zkráceném setu si dokázali s týmem Pardubic poradit. Béčko Sokola pak skončilo čtvrté, když v utkání o třetí místo prohrálo s Poličkou A 2:0 na sety. Odměny připravili pořadatelé pro všechny týmy.