5 fő ok amiért nem tudja működtetni egy nárcisztikus a párkapcsolatát

Описание к видео 5 fő ok amiért nem tudja működtetni egy nárcisztikus a párkapcsolatát

A nárcisztikus személyiségzavar (NPD) egy mentális egészségi állapot, amelyre jellemző a kritika intoleranciája, kontrollmánia, manipulatív viselkedés, és az erős igény az állandó figyelem és csodálat iránt. Azok, akik ezzel a zavarral küzdenek, gyakran látnak magukra irányuló személyes támadást ott, ahol nincs, és mélyen sérülhetnek vagy haragudhatnak, ha nem kapják meg a várt speciális bánásmódot. A nárcisztikus egyének központi vonása a személyes értékek, énkép eltorzult érzése, amely mellett paradox módon gyakran jelentkezik a belső önbizalom hiánya is. Érdemes megjegyezni, hogy bár a magabiztosság és némi önérdekelt magatartás egészséges és természetes, a nárcisztikus személyiségzavar ennél sokkal extrémebb, és jelentős nehézségeket okozhat az érintett személy kapcsolataiban és általános életminőségében.

A nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő emberek gyakran tűnnek önbizalommal telinek és erősnek, de belül rendkívül érzékenyek lehetnek a kritikára vagy az elutasításra. Gyakran nehezen tudják kezelni a stresszt, a sikertelenséget, vagy ha nem kapják meg a várt elismerést. Ezek a nehézségek problémákat okoznak a munkahelyi, családi és társas kapcsolatokban.

Az nárcizmus nem könnyen kezelhető, mert az érintettek gyakran nem látják be, hogy problémájuk van, és ennek következtében nem keresnek segítséget. A terápia célja általában a reálisabb önértékelés kialakítása, a másokkal való egészséges kapcsolatok megértése és a konfliktuskezelési készségek fejlesztése. A nárcizmus egy spektrumon helyezkedik el, és egy egészséges nárcizmus majdnem mindenkiben van, ez kell ahhoz hogy az életben jól tudjunk boldogulni. A probléma ott kezdődik amikor ez már túlzó lesz.
Ha támogatnád a csatornámat tudsz váltani csatornatagságot, és szuperköszönet formájában is ki tudod nyilvánítani támogató szándékod!

Facebook csoportomat itt találod: https://www.facebook.com/groups/46212...

Комментарии

Информация по комментариям в разработке