Stylowy i szykowny Peugeot RCZ 1.6 THP po montażu instalacji gazowej BRC SDI2 w abart Wrocław

Описание к видео Stylowy i szykowny Peugeot RCZ 1.6 THP po montażu instalacji gazowej BRC SDI2 w abart Wrocław

Instalacja gazowa BRC Sequent Direct Injection 2 w Peugeot RCZ 1.6 THP ze zbiornikiem totoidalnym

Marka i model: Peugeot RCZ 1.6 THP
Rok produkcji: 2011
Pojemność i moc silnika: 1598 ccm, 115 kW-156 KM
Instalacja gazowa: BRC Sequent Direct Injection 2
Norma spalin: Euro5
Zbiornik LPG: toroidalny 56 litrów
Zasięg na gazie: 500 km
Zwrot inwestycji: po 25000 km
Wycena instalacji gazowej:
https://www.abart.com.pl/pl/sprawdz-cene

Abart Auto & Gaz Serwis
www.abart.pl

Instalacja gazowa BRC Sequent Direct Injection 2.0 (SDI-2) jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami na bezpośrednim wtrysku benzyny (np. TSI, FSI, GDI, ecoBoost). System gazowy BRC SDI 2.0 może być stosowany zarówno w silnikach wolnossących jak i doładowanych turbosprężarką lub kompresorem.

Powstał on na bazie pierwszej generacji instalacji gazowej BRC Sequent Direct Injection zapreentowanej już w 2007 roku zachowując jej główne cechy tj. spójne komponenty, prostotę montażu i programowania. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie równie łatwego montażu znanego z pozostałych systemów oraz ma możliwość wykorzystania tych samych elementów mechanicznych. Tak jak w innych systemach z rodziny BRC Sequent, wtrysk LPG następuje w kolektorze ssącym, natomiast wtrysk benzyny następuje bezpośrednio w komorze spalania. Instalacje gazowe BRC SDI-2 zostały opracowane dla danego typu silnika i mają zastosowanie w samochodach z bezpośrednim wtryskiem benzyny 4 i 6 cylindrowych wolnossących lub z turbodoładowaniem o mocy max. do 250 KW (333 KM).

Innowacją w tym systemie jest centrala sterująca BRC SDI-2, która łączy w sobie funkcję emulacji oraz okresowego włączania wtryskiwaczy benzynowych. Rozwiązanie to zapewnia chłodzenie wtryskiwaczy benzynowych, zapobiegając ich uszkodzeniu. Zastosowanie instalacji w silnikach złożonych, jakimi są silniki z bezpośrednim wtryskiem benzyny, wymagało rozwoju obwodów elektronicznych i specjalnych algorytmów oprogramowania, mogących zagwarantować w każdych warunkach działania, prawidłowy odczyt składu mieszanki wymaganego przez centralkę benzyny oraz określenia odpowiedzi systemu spełniających wymagania kompleksowego systemu diagnostyki.

https://www.abart.com.pl/pl/o/instala...

Historia firmy Abart sięga początku roku 1995 kiedy to aktualni członkowie zarządu założyli spółkę Abart s.c. i uruchomili mały warsztat montujący instalacje gazowe we Wrocławiu przy ulicy Warsztatowej 7. Wspólnicy dokonali samodzielnie pierwszej przeróbki samochodu na gaz 30 marca 1995 roku. Pierwszym przerobionym na gaz samochodem był popularny wtedy Polonez.

Dzięki dobrej jakości montażu i odpowiedniemu doborowi instalacji gazowych BRC i Lovato firma szybko przejęła znaczną część wrocławskiego runku samochodowych instalacji gazowych. Po miesiącu zostali zatrudnieni i przeszkoleni pierwsi pracownicy - monterzy instalacji gazowych. Po kilku miesiącach działalności dokonano pierwszej przeróbki na gaz samochodu z wtryskiem benzyny, co w tamtych czasach było bardzo znacznym skokiem technologicznym.
Szybki rozwój techniczny i uznanie wśród klientów spowodowały konieczność przeprowadzki do większego warsztatu montującego instalacje gazowe. Wybór padł na pomieszczenia na terenie Ośrodka Szkolenia Kierowców PZMot we Wrocławiu, Na Niskich Łąkach 6. Tam właśnie firma Abart autogaz poczyniła szybkie postępy i po roku działalności stała się największą firmą przerabiającą samochody na autogaz we Wrocławiu. Firma zaczęła obsługiwać klientów z całego Dolnego Śląska, m.in. z Kłodzka, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry. Do firmy przyjeżdżali również klienci z dalej oddalonych miast czyli Opola, Łodzi czy Poznania.

Po ponad dwóch latach od rozpoczęcia działalności latem 1997 roku firma Abart Autogaz doznała olbrzymich strat na skutek powodzi tysiąclecia, która zaatakowała Wrocław właśnie przez ulicę Na Niskich Łąkach. Dzięki szybkiej odbudowie warsztatu i ciężkiej pracy całej załogi straty zostały powetowane po kilku miesiącach działalności.

Firma przerabiała na LPG coraz więcej skomplikowanych pojazdów co pozwoliło na zatrudnianie i szkolenie kolejnych pracowników, którzy pracują do dziś przy montażu samochodowych instalacji gazowych zarówno w firmie Abart Autogaz jak i wielu innych podmiotach działających we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku jak i za granicą naszego kraju.

Na przełomie roku 1999 i 2000 firma rozpoczęła ekspancję na rynek wschodni o otworzyła warsztat montujący instalacje gazowe w stolicji Rosji Moskwie. Niestety jak się później okazało, było to zbyt wcześnie i instalacje gazowe proponowane przez naszą firmę były wtedy zbyt nowatorskie i za drogie na temten rynek.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке