Oświetlenie ziemi w dniach równonocy i przesileń

Описание к видео Oświetlenie ziemi w dniach równonocy i przesileń

ak wygląda oświetlenie Ziemi w czasie trzech najbardziej charakterystycznych sytuacji, czyli czterech dni: równonocy wiosennej, równonocy jesiennej, przesilenia letniego i przesilenia zimowego. Oświetlenie Ziemi jest tutaj równocześnie przedstawione z 3 różnych punktów: 1. nad równikiem, 2. nad biegunem północnym, 3. nad biegunem południowym. Wyraźnie widać tutaj zjawiska dnia i nocy polarnej, czy zmieniających sie długości dnia i nocy na pozostałych szerokościach. Animacje pochodzą ze strony drajmarsh. bitbucket. io

Zacznij wspierać ten kanał, a dostaniesz te bonusy:
   / @geoedukacja  

GeoEdukacja to przede wszystkim podcast geograficzny (do znalezienia na wszystkich platformach podcastowych i na kanale YouTube), dzięki któremu łatwiej i przyjemniej nauczysz się geografii ze szkoły podstawowej i średniej. Lepiej przygotujesz się także do matury.
Dlaczego?

Wiedziałeś o tym, że nie ma różnic dla mózgu czy książkę słuchasz, czy ją czytasz? Liczy się treść. A wiedziałeś o tym, że podcasty pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, bo możesz ich słuchać (uczyć się) w trakcie spaceru, jazdy samochodem itp? No to może wiedziałeś, że poziom utrzymania uwagi przy podcastach jest ponad dwukrotnie większy w porównaniu do oglądania filmów np na youtube? Zapewne wiesz także, że mniej niż 1/3 ludzi można sklasyfikować jako tylko wzrokowców lub tylko słuchowców, a więc żeby uzyskać jak najlepszy rezultat należy mieszać style zdobywania wiedzy?
Jeżeli to wszystko już wiesz, to zapewne korzystasz z podcastów GeoEdukacji przy nauce geografii, a jeżeli tego nie wiedziałeś - to masz dobry powód, aby zacząć ich słuchać.
Podoba Ci się ten podcast oraz fakt, że jest dostępny bezpłatnie? Postaw autorowi kawę:
⁠https://www.buymeacoffee.com/geoeduka⁠
Zachęcam do wspierania serwisu i podcastu GeoEdukacja:
⁠https://geoedukacja.edu.pl/patronite/⁠
Ucz się łatwiej geografii dzięki bezpłatnym grom lub zyskaj dostęp do wszystkich podcastów poprzez sklep google play:
⁠https://play.google.com/store/apps/de...
I odwiedź w wolnej chwili profil GeoEdukacji na fb:
⁠  / ⁠  
lub Instagramie:
⁠  / geoedukacja   ⁠
a może na Tik Toku:
⁠  / geoedukacja  

Комментарии

Информация по комментариям в разработке