ЧОМУ ВИСТОЯВ ХАРКІВ? | Історія України від імені Т.Г. Шевченка

Описание к видео ЧОМУ ВИСТОЯВ ХАРКІВ? | Історія України від імені Т.Г. Шевченка

Радимо подивитись:
Історія України за 10 хвилин -    • Історія України за 10 хвилин / Україн...  
Найтемніша пляма в історії України! -    • Найтемніша пляма в історії України!  

Підтримати канал на Патреон:   / imtgsh  
Підтримати гривнєю: 4441 1144 4346 7921
Підтримати $ чи €: IBAN: UA823052990000026000026230147 ГО ЦГРО «Велет»
Книжки Братів Капранових: http://bit.ly/kapranov_books
Стікери у телеграм: https://t.me/addstickers/imthsh

За часів совка Харків називали «першою столицею України» - таким чином радянські пропагандисти намагалися закріпити у головах думку, що першу в історії українську державу створили комуністи у тисяча дев’ятсот дев’ятнадцятому. Йдеться про Українську Соціалістичну Радянську Республіку, яка за столицю дійсно мала Харків. Але правда полягає в тому, що Українська Народна Республіка зі столицею в Києві на той час вже існувала.
Хоча, ви знаєте, що вперше Харків було призначено столицею української адміністративно-територіальної одиниці ще у тисяча сімсот шістдесят п’ятому році. Одиниця ця була створена на Слобожанщині і називалася Слобідсько-Українська губернія Російської імперії. І це була єдина в імперії губернія зі словом «українська» у назві. Була губернія Київська, були Таврійська, Волинська, Подільська, Херсонська, Полтавська. А от Українська – одна-єдина, на Слобожанщині, тому й Слобідсько-Українська.
Тобто і романівська, і більшовицька імперії не просто стверджували, що Слобожанщина і її столиця Харків – є Україною. Вони саму Україну пов’язували перш за все з Харковом. Несподівано, чи не так? Що ж вони такого знали про ці краї, чого не знають наші сучасники, які ведуться на путінські казки про ці землі як ісконно русскіє?


Вітаємо на каналі імені Шевченка. Для просування на ютубі дуже важлива кількість коментарів під відео, тому, якщо ти вже сюди зазирнув, не полінуйся залишити коментар під цим відео. Якщо не знаєш, що написати то напиши "Слава Україні!".

Комментарии

Информация по комментариям в разработке