Browary Wrocławskie [rewitalizacja po wrocławsku]

Описание к видео Browary Wrocławskie [rewitalizacja po wrocławsku]

Browary Wrocławskie [rewitalizacja po wrocławsku]

wizualizacje:    • Poznaj historię Browarów Wrocławskich  
   • BROWARY WROCŁAWSKIE – rewitalizacja p...  

Muzyka:
Karl Casey - Data
Link:    • Karl Casey - Data  

Will Osborne & His Slide Music - It's A Whole New Thing (1939)
Link:    • Will Osborne & His Slide Music - It's...  

Closer by Justhea
Creative Commons — Attribution-ShareAlike 3.0 Unported — CC BY-SA 3.0
Free Download / Stream: https://bit.ly/3vxwdmP
Music promoted by Audio Library
   • Closer – Justhea (No Copyright Music)  

Opis Inwestycji:
Źródło:
https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca...

Browary Wrocławskie to kompleks składający się z nowego budownictwa połączonego z zabytkową architekturą znajdującego się tu kiedyś Browaru Piastowskiego. Osiedle powstaje etapami od kilku lat i pierwsze gotowe lokale od razu zamieszkano. Obecnie trwają prace kończące całą inwestycję.

Teren dawnego Browaru Piastowskiego położony jest nad brzegiem kanału Odry przy ulicy Jedności Narodowej w pobliżu Mostów Warszawskich.

Za inwestycję w dużej części odpowiada Archicom. Zainspirowała ich historia browaru, który powstał pod koniec XIX w. Gdy kompleks niemal w całości został ukończony i zamieszkany, nie pozostało nic innego, jak upamiętnić tę historię pod nazwą Browary Wrocławskie. W ostatnim czasie umieszczono na ocalonym kominie ogromny napis związany z nową nazwą miejsca przypominającą o historii.

Lofty w starej stajni i mieszkania w wysokiej wieży
Inwestycja Browarów Wrocławskich zakładała budowę wielofunkcyjnego osiedla, w którym wykorzystane będą zabytkowe budynki oraz powstaną nowe.

Nie wszystkie budynki udało się zachować ze względu na ich znaczny stopień zniszczenia. Wyremontowano za to ogromną Leżakownię i Butelkownię oraz Starą Stajnię, w której powstały lofty i przestrzenie na wynajem. W tych budynkach znajduje się m.in. klub mieszkańca, chillout room, a w przyziemiu mieszczą się lokale usługowe. Swoje miejsce w Butelkowni znalazła na przykład Pracownia Aktywnego Korzystania z Technologii.

Nawet jeśli budynek musiał miejsca ustąpić nowej zabudowie, zachowano z niego to, co się dało. Takie elementy wykorzystano później w aranżacjach terenu.

Wykorzystano je na przykład przy ławkach w częściach ogólnodostępnych czy w tak zwanej chmielowni, czyli otwartej wiaty obrośniętej chmielem.

Stojące przy samej ulicy Jedności Narodowej wille Sholtza i Pfeiffera należały kiedyś do zarządców browaru (wtedy jeszcze niemieckiego Brauerei Pfeifferhof Carl Scholtz). Bardzo reprezentacyjne budynki zachowały swój urok. Zachowało się w nich wiele zdobień we wnętrzach, witraże czy zdobione szyby w drzwiach.

ille mają innego właściciela niż reszta kompleksu browaru. Należą do firmy KDF Group, która obecnie zmierza do końca rewitalizacji zabytków. Poza odnowieniem dwóch willi, wybudują też nowy budynek, który będzie przylegać do willi Pfeiffera. Znajdą się w nim mieszkania i lofty.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке