SENELIO PINIGŲ ISTORIJA | 2 istorija iš knygos „Pinigai ir kiti Gilučių šeimos reikalai“

Описание к видео SENELIO PINIGŲ ISTORIJA | 2 istorija iš knygos „Pinigai ir kiti Gilučių šeimos reikalai“

Kas yra pinigai? Majus ir Odrė klausosi senelio pasakojimo, kaip pinigai atsirado ir keitėsi per visą žmonijos istoriją.

Finansų ekspertė Jūratė sako, kad vaikai turėtų anksti sužinoti apie pinigus, bei turi keletą patarimų 👇

PADĖKITE SUPRASTI, KAD DAIKTAI PERKAMI UŽ PINIGUS 🏷️

Vaikai, ypač patys mažiausieji, neretai mano, kad daiktai namuose atsiranda, nes jie jų nori. Jau su keturmečiu galite pasikalbėti apie pinigus, apie tai, kad skirtingi daiktai kainuoja skirtingas pinigų sumas, o pinigų mes neturime tiek, kiek norėtume, – jų turime tiek, kiek uždirbame.

PAPASAKOKITE, IŠ KUR ATSIRADO PINIGAI 💶

Vaikams labai patinka žinoti ir suprasti, kaip ir iš kur atsiranda jų naudojami daiktai. Taip jie auga ir vis geriau supranta pasaulį. Stenkitės atsakyti į vaikams kylančius klausimus, papasakokite ir apie tai, kaip atsirado pinigai: jie buvo išrasti tam, kad supaprastintų mainus. Iki pinigų žmonės mainydavosi reikiamais dalykais, tačiau būdavo labai sunku nustatyti daiktų vertę – pavyzdžiui, nuspręsti, kiek vieno žmogaus turimų grūdų yra verta kito žmogaus turima višta.

GAMINKITE SAVO PINIGUS IR ŽAISKITE JAIS ✂️

Nupiešti savo valiutą ir ja naudojantis žaisti parduotuvę ar kavinę – ne tik smagi pramoga, bet ir būdas žaidžiant suprasti, kaip veikia pinigai. Drauge piešdami skirtingų spalvų, dydžių kupiūras galėsite vaikams paaiškinti, kaip skiriasi pinigų vertė, kad viena kupiūra nebūtinai yra blogiau nei daug monetų, nes jos vertė gali būti didesnė. Vaikai neretai nusivilia vietoje penkių vieno euro kupiūrą.

---

Knygą PINIGAI IR KITI GILUČIŲ ŠEIMOS REIKALAI nemokamai skaityti ir parsisiųsti galite čia 👉 https://blog.swedbank.lt/asmeniniai-f...

Garsinė knyga SPOTIFY 👉 https://open.spotify.com/playlist/1jV...

Knygos autoriai 👉 Simonas Urbonas ir Jūratė Cvilikienė ✍️

Knygą įgarsino 👉 Solveiga Vaičiukauskienė 🎙️

Комментарии

Информация по комментариям в разработке