Polska fabryka obuwia ochronnego - Fabryki w Polsce

Описание к видео Polska fabryka obuwia ochronnego - Fabryki w Polsce

Każdego dnia przemierzamy duże odległości i wykonujemy wiele czynności, obciążających nasze stopy. Chcąc o nie zadbać musimy wybrać obuwie dostosowane do naszych codziennych zajęć, co ma szczególne znaczenie w naszej pracy.

Niestety nie ma uniwersalnego obuwia. Dlatego producenci stale poszukują innowacyjnych materiałów i rozwiązań, by umożliwić optymalny dobór obuwia, dostosowany do warunków pracy oraz ryzyka panującego na danym stanowisku.


Dziś przyjrzymy się, jak produkowane jest obuwie robocze, w fabryce PPO PP w Strzelcach Opolskich.

But składa się z około 30 różnych elementów, które na poszczególnych etapach produkcji są odpowiednio przygotowywane i obrabiane.
Pierwszą fazą produkcji obuwia jest wykrawanie elementów składowych. Trzeba określić jej grubości i ewentualne uszkodzenia. Następnie ploter wykrawa gotowe elementy, które są kompletowane i przygotowywane do szycia. Logo na elementy cholewek nanoszone jest za pomocą termotransferu.
W szwalni powstaje cholewka buta. Materiały stosowane do produkcji mają duży wpływ na walory użytkowe, a przede wszystkim na higieniczność obuwia i co za tym idzie na komfort pracy.
Gotowe cholewki, po kontroli jakości przekazywane są na montaż.
Pierwszym etapem przygotowania cholewek do wtrysku jest wszywanie podpodeszew. W modelach PPO Lime line podpodeszwa pełni również funkcję chroniącej przed przekłuciem od podłoża wkładki antyprzebiciowej.
Na kolejnym etapie cholewki nazuwane są na kopyto, montowane są podnoski. Później są ćwiekowane oraz stabilizowane.
Tak przygotowane cholewki przekazywane są do działu wtrysku podeszew.

Jedną ze stosowanych technologii, jest technologia bezpośredniego wtrysku poliuretanu i poliuretanu termoplastycznego PU/TPU. Produkcja odbywa się na 24-stanowiskowej karuzeli.
Pracownik wzuwa cholewkę na kopyto. Robot drasa skórę, tak, aby międzypodeszwa mogła do niej idealnie przylegać. Wcześniej, w formie, umieszczona została pomarańczowa wkładka amortyzująca piętę. Następnie do formy wtryskiwany jest upłynniony poliuretan termoplastyczny, a kształt bieżnika zostanie odwzorowany za pomocą tak zwanego ślepego kopyta. Poliuretan termoplastyczny posiada m.in. właściwości antyelektrostatyczne.
Bieżnik uplastycznia się w czasie ruchu karuzeli o kolejne stanowiska, następnie jest aktywizowany. Cholewka, zanurzana jest w formie i następuje wytrysk spienionej poliuretanowej międzypodeszwy, łączącej bieżnik oraz cholewkę.
Po zdjęciu butów z kopyta obcinane są przetłoki.
W zakładowym laboratorium podeszwy badane są w zakresie odporności na zginanie. Badanie polega na wykonaniu 2mm nakłucia i poddaniu podeszwy 30.000 cykli zginania. Po zakończeniu trzeba sprawdzić, czy nakłucie się zwiększyło.
Na obróbce końcowej wkładane są wyściółki i sznurowadła. Ostatnim etapem jest kontrola jakości, pakowanie obuwia w kartony i klejenie etykiet.
W PPO PP obuwie wytwarzane jest na siedmiu liniach produkcyjnych, przy zastosowaniu czterech technologii. W ciągu roku produkowanych jest tu około 900 tys. par obuwia.


--
Portal : https://fabrykiwpolsce.pl
Subskrybuj kanał: http://bit.ly/2trnVPE
Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ

Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.

A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak to działa, jak pracuje dana maszyna, jak funkcjonuje park rozrywki, jak uwarzyć piwo z popularnym browarem, śledźcie Fabryki w Polsce Extra. Nasz nowy format, który co jakiś czas publikujemy na kanale.

Odkrywajcie z nami nowe fabryki, w które obfituje cała Polska.
--
Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
Jak powstaje obuwie robocze? - Fabryki w Polsce

Комментарии

Информация по комментариям в разработке