Wiązanie butów trekkingowych - skalnik.pl

Описание к видео Wiązanie butów trekkingowych - skalnik.pl

Dzisiejszy film postanowiliśmy poświęcić na temat z pozoru banalny, a jednak bardzo potrzebny, jeśli pragniecie zapewnić swoim stopom komfort i bezpieczeństwo podczas górskich wędrówek. Na tapet bierzemy wiązanie butów trekkingowych - Bartek w kilku prostych krokach wyjaśni, jak to zrobić, by móc liczyć na jak najlepsze dopasowanie.
No więc - jak wiązać buty? To pytanie, na które, mogłoby się zdawać, już dawno znaleźliście odpowiedź. Jeśli jednak w grę wchodzą buty turystyczne, to sprawa (i technika!) jest nieco inna, niż na co dzień. Dlaczego jest to tak istotne? To proste: wiązanie butów w góry ma za zadanie jak najlepsze ustabilizowanie i przytrzymanie nogi, co w następstwie przekłada się na zmniejszone ryzyko urazów, ale także uniknięcie uciążliwych odcisków czy otarć.
Aby więc odpowiednio rozpocząć sznurowanie butów tego typu, w pierwszej kolejności należy porządnie powyciągać wszystkie luzy zaczynając od samego początku, czyli obszaru palców. Większość z Was może jednak zaskoczyć już kolejny krok - to zawiązanie węzła chirurgicznego, który pozwala sznurowadłom pozostać na swoim miejscu; następnie należy przełożyć je przez pierwszą parę haczyków i powtórzyć węzeł - dzięki temu zabiegowi buty trekkingowe będą optymalnie trzymać obszar kostki. Jeszcze tylko ostatnie haczyki i finalny węzeł chirurgiczny z kokardką - gotowe. Tak zasznurowane obuwie z pewnością przysporzy Wam mniej kłopotów na szlaku.
To jednak nie wszystko; Bartek w filmie zdradza także, jak wiązać buty trekkingowe metodą na tzw. “okienko” - odpowiednią dla osób z wysokim podbiciem lub obolałym po długim marszu śródstopiem. Główna różnica polega w tej kwestii na pominięciu jednego lub dwóch skrzyżowań sznurówek, dokładnie w okolicy newralgicznego i sprawiającego kłopot miejsca. Reszta pozostaje taka sama - obowiązkowe ułożenie języka i zakończenie procesu węzłami chirurgicznymi oraz kokardą.
Mogłoby się wydawać, że w tej materii nie da się wymyślić już nic więcej - ale w naszym filmie prezentujemy także trzeci sposób na wiązanie butów turystycznych, metodą z pominięciem (lub poluzowaniem) kostki. Stosuje się go wtedy, gdy nie czeka Was zbyt wiele chodzenia; świetnie sprawdzi się w mieście, na biwaku czy wszędzie tam, gdzie nie musicie stawiać czoła wyzwaniom terenu. W tym przypadku cały proces kończy się na wysokości kostki, przez owinięcie jej sznurówkami - z pominięciem najwyższej części cholewki. Dzięki temu zapewnicie sobie więcej swobody i wygody, którą oferują niskie buty turystyczne.
A co w przypadku, gdy doskwiera Wam ból palców? Wtedy z pomocą przychodzi ostatnia już, czwarta metoda wiązania “z pominięciem palców”. W takim układzie cały but należy pozbawić sznurowadła, a następnie rozpocząć przewiązywanie przez oczka z ominięciem jednego lub dwóch pierwszych rzędów. Dalej już standardowo, jak w poprzednich metodach.

Możecie też z filmu Sławka dowiedzieć się więcej o butach Salewa Mtn Trainer:    • Wszystko o butach Salewa Mtn Trainer ...  
Zajrzyjcie też na naszą stronę aby obejrzeć buty męskie:https://www.skalnik.pl/buty/buty-mesk...
i damskie: https://www.skalnik.pl/buty/buty-dams...

Комментарии

Информация по комментариям в разработке