Prof. dr Ratko Ristić | Privreda Srbije | Projekat Jadar i problem izvornih voda Srbije

Описание к видео Prof. dr Ratko Ristić | Privreda Srbije | Projekat Jadar i problem izvornih voda Srbije

🎤 Host: Maša Dragašević

🙃 Sponzori :

SAT Agencija za studije u inostranstvu - https://satagencija.com/
Garderoba:   / _amelie______  


🙏 Ukoliko vam se sviđa podcast donirajte putem ovog linka -
https://ko-fi.com/diveinpodcast
__________________________

📃 Opis epizode:


🎙️ Dobrodošli u novu epizodu "Dive In" podcasta! Današnji gost je već dobro poznat javnosti kao istaknuti borac protiv iskopavanja litijuma u našoj zemlji i samog projekta Jadar.

📰 Prof. dr Ratko Ristić, dopisni član Akademije inženjerskih nauka Srbije (AINS), redovni profesor i dekan Šumarskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Rođen je 1961. godine u Loznici. Osnovnu školu i gimnaziju je završio u Beogradu. Na Odseku za vodoprivredu erozionih područja, Šumarskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, diplomirao je 1985. godine, magistarski rad odbranio 1993. godine, a doktorsku disertaciju 2000. godine. Radio je u Vodoprivrednoj organizaciji Beograd, kao projektant-saradnik na više idejnih i glavnih projekata regulacija korita bujičnih tokova (1986-1987. godine). Tokom 1989. godine radio je u Beogradskoj istraživačkoj stanici. Član je IAHS (International Association of Hydrological Sciences) i WASWC (World Association for Soil and Water Conservation), IKS (Inženjerska Komora Srbije) i APPS (Asocijacija prostornih planera Srbije).

📰 Angažovan je na sva tri nivoa studija na Univerzitetu u Beogradu – Šumarskom fakultetu. Trenutno je rukovodilac doktorskih studija za oblast Ekološki inženjering u zaštiti zemljišnih i vodnih resursa. U svom dosadašnjem radu objavio je preko 130 bibliografskih jedinica koje se bave zaštitom od erozije zemljišta i bujičnih poplava, hidrologijom, održivim korišćenjem slivova i prevencijom prirodnih katastrofa, od čega 6 poglavlja u međunarodnim publikacijama, 3 poglavlja u istaknutim tematskim zbornicima nacionalnog značaja, 43 rada u naučnim časopisima (18 u međunarodnim i 25 u nacionalnim).

📰 Bio je član republičke komisije za kontrolu prostornih planova (2004-2010). Član je Republičke revizione komisije za projekte od značaja za Republiku Srbiju (od 2010. godine), pri Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture. U periodu od 2011 do 2017. godine bio je član Nadzornog odbora Inovacionog Fonda Srbije. 2017. godine imenovan je za predstavnika Srbije u Committee on Science and Technology (CST), pri UNCCD (United Nation Convention Combat Desertification), a decembra 2020. godine izabran je za potpredsednika Biroa CST. Član je upravnog odbora Instituta za nuklearne nauke „Vinča“.

📰 Pričali smo o projektu Jadar, privredi Srbije, vodama naše zemlje i uopšte o ekološkoj svesti našeg naroda. Epizoda nije obojena nikakvim političkim sadržajem i isključivo je sve ispričano na naučno zasnovanim činjenicama, jer su to vrednosti koje naš podcast promoviše!

Hvala što nas pratite i uživajte u još jednoj epizodi!


#diveinpodcast #riotinto #projekatjadar #emisja #privreda #srbija #litijum
---

Ukoliko vam se sviđa podcast i želite da nam pomogne da ga održimo, ne zaboravite da se SUBSCRIBE tj. pretplatite se 🙏 Dive In će tako nastaviti da promoviše nauku, kulturu, obrazovanje i mlade ljude.

Dodatno:

Ukoliko mislite da ste kandidat koji ima inspirativnu biografiju za naš podcast, obavezno nam pišite putem: [email protected] mejla

---

Dive in na društvenim mrežama - gde možete da nas zapratite takođe:

Tik Tok 👉  / diveinpodcast  
Instagram 👉   / dive_inpodc...ć,l  .

Комментарии

Информация по комментариям в разработке