JOB TURBO Нові правила працевлаштування українських біженців в Німеччині

Описание к видео JOB TURBO Нові правила працевлаштування українських біженців в Німеччині

JOB TURBO Нові правила працевлаштування українських біженців в Німеччині

Jobturbo чи нові правила в Jobcenter? – що це і чому?
У цьому відео обговоримо інтеграційні зусилля федерального уряду, запровадження «Job Turbo», нові правила в Jobcenter та подальші наслідки для біженців.
Федеральний уряд активізував свої зусилля для кращої інтеграції біженців на ринку праці Є нові правила. Чи це пов’язано з тим, що ми повинні швидко влаштуватися на роботу?

Робота та інтеграція йдуть пліч о пліч. Існує цікава «трифазна модель» інтеграції. Перший етап стосується орієнтації та вивчення німецької мови. Кваліфіковані працівники залучаються до цієї першої фази без знання німецької мови, якщо вони, наприклад, можуть працювати в ІТ-секторі.

Другий етап — це робота та навчання для працевлаштування. Більшість людей закінчують інтеграційний курс на рівні B1, що означає, що вони можуть користуватися мовою самостійно. Ідея полягає в тому, щоб полегшити вихід на навчання та ринок праці та вивчити німецьку мову практично на роботі. Ось чому Jobcenter має юридичні повноваження швидше залучити нас до роботи. Ось які є варіанти підтримки. Наприклад, можна взяти участь у коучингу, де допоможуть підготувати документи для заявки та де можна самостійно шукати роботу, як поводитися під час співбесіди та що важливо для німецьких компаній.

Більшість з біженців зараз перебуває на другому етапі. І це пояснює нові правила: усім біженцям пропонують роботу після закінчення курсу В1, навіть якщо вона не завжди відповідає нашій кваліфікації.

Вже є багато людей, які влаштувалися на тимчасову некваліфіковану роботу. Вони надають підтримку в ресторанах, готелях, будинках престарілих.

Це зрозуміла і змістовна робота. Ми в Німеччині вже 2 роки, Bürgergeld отримуємо з податків. І тепер настав час, коли ми теж повинні щось зробити для Німеччини. Крім того, наші освітні кваліфікації не завжди можна порівняти з німецькою системою освіти. Хоча процедура розпізнавання має сенс, вона також займає досить багато часу. А поки ми можемо паралельно працювати, заробляти гроші та вдосконалювати знання мови.

Ми отримуємо менше схвалених курсів B2, пропозиції про роботу стають обов’язковими. Це також пояснює, чому нам пропонують менше курсів B2. Jobcenter заздалегідь перевіряє, чи це необхідно для поальшого навчання, чи рівень мови після курсу інтеграції вже достатній для початку роботи. При необхідності використовуються можливості позаштатної (мовної) підтримки.

Ми можемо укладати індивідуальні домовленості/угоди з консультантами Jobcenter, але вони також є обов’язковими.

А що буде, якщо домовленості не виконувати? Є плани співпраці з jobcenter, в яких викладаються необхідні складові для стійкої індивідуальної інтеграції. Якщо домовленості не дотримуються, необхідні кроки з пошуку роботи будуть витребувані в обов’язковому порядку. У разі порушення обов'язків застосовується система зменшення виплат SGB II. Або інакше – штрафні санкції та урізання Bürgergeld. https://www.bmas.de/DE/Arbeit/Grundsi...

Третій етап – це стабілізація та розширення зайнятості. Це останній крок у тому, щоб зробити інтеграцію стабільною. Центри зайнятості також пропонують тренінги для цього. При бажанні ви можете навіть після початку роботи залишатися на зв'язку з тренером, який допоможе вам, якщо виникнуть проблеми на роботі.

Сподіваємось, це призведе до більш ефективної інтеграції біженців на ринку праці.
Важливо, щоб ми підтримували ці зусилля та сприяли інклюзивному суспільству.

Настав час змінити свій статус із «потребую допомоги» на «на шляху до самозабезпечення»!

Маєте запитання?
Ми – WESNA e. V. – підтримаємо вас на шляху до зміни статусу з «шукаю роботу» на «знайшов роботу!» Ми віримо в тебе
WESNA e. V. https://wa.me/qr/GADXFSHJGRKPF1

#JOBTURBO #jobcenter #працевлаштування #Соціальнадопомога #українцівнімеччині #соціальнадопомогаукраїнцям #допомогаукраїнцям, #виплати #Bürgergeldдляукраїнців #bürgergeldдляукраинцев #социальнаяпомощьукраинцам #социальнаяпомощьвгермании

Комментарии

Информация по комментариям в разработке