Discussion “Troll and Rule: Polarization of Opinions Online”

Описание к видео Discussion “Troll and Rule: Polarization of Opinions Online”

The event took place at the Conversation Festival LAMPA 2024.
👉 Organizers: Nordic Council of Ministers’ Office in Latvia, Baltic Centre for Media Excellence

In countries with a healthy democracy, opponents are seen as rivals with whom one can have passionate discussions. In starkly polarized societies, however, they are viewed as enemies to be defeated at all costs. American social psychologist Jonathan Haidt has said that elections thus become decisive battles where the country must be “saved” from the opponent. Recent studies on the manifestations of democracy in Europe and North America show that the habit of political leaders calling their opponents immoral or corrupt divides society, resulting in “us” and “them.” Similar rhetoric is often directed at independent media, which are labeled as biased, unreliable, and engaged by opponents. This polarization splits society into artificial political communities, promotes authoritarian leadership styles, and simultaneously encourages opponents to use undemocratic methods for regime change. Instead of responsible journalism, preference is given to biased video blogs, which hinder thoughtful decision-making.

Polarization also allows for a more tolerant view of online aggression against democratically elected representatives. The investigative journalism center Re:Baltica has found that almost all hate-filled online discussions in Latvia are dominated by a small number of user accounts, many of which are anonymous. This atmosphere fosters uncontrolled online violence, especially against female journalists and activists. As elections are taking place in many parts of the world in 2024, it is the right time to talk about the culture of public discussion and its undesirable trends.

LV:
Pasākums norisinājās Sarunu festivālā LAMPA 2024.
👉 Rīkotāji: Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Baltijas Mediju izcilības centrs

Valstīs, kur dominē veselīga demokrātija, viedokļu oponenti tiek uzskatīti par sāncenšiem, ar kuriem var risināt kaismīgas diskusijas, savukārt, krasi polarizētās sabiedrībās tos uzlūko kā ienaidniekus, kuri par katru cenu jāuzvar. Amerikāņu sociālais psihologs Džonatans Haids (Jonathan Haidt) ir teicis, ka arī vēlēšanas tādējādi kļūst par izšķirošām kaujām, kurās valsts ir “jāglābj” no pretinieka. Nesenie pētījumi par demokrātijas izpausmēm Eiropā un Ziemeļamerikā liecina, ka politisko līderu paradums dēvēt savus oponentus par amorāliem vai korumpētiem šķeļ sabiedrību, un tā rezultātā veidojas “savējie” un “svešie”. Līdzīga retorika nereti tiek veltīta arī neatkarīgajiem plašsaziņas līdzekļiem, kurus dēvē par neobjektīviem, neuzticamiem un oponentu angažētiem. Šāda polarizācija sašķeļ sabiedrību mākslīgās politiskās kopienās, sekmē autoritāru vadības stilu un vienlaikus mudina oponentus izmantot nedemokrātiskas metodes režīma maiņai. Savukārt, atbildīgas žurnālistikas vietā tiek dota priekšroka tendencioziem videoblogiem, kas traucē pieņemt pārdomātus lēmumus.

Polarizācija ļauj arī iecietīgāk raudzīties uz tiešsaistes agresijas izpausmēm pret demokrātiski izvēlētiem pārstāvjiem. Pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica ir atklājis, ka teju visās naidpilnās tiešsaistes diskusijās Latvijā dominē neliels skaits lietotājkontu, no kuriem daudzi ir anonīmi. Šāda atmosfēra raisa nekontrolētu tiešsaistes vardarbību, īpaši vērstu pret žurnālistēm un aktīvistēm. Tā kā 2024. gadā daudzviet pasaulē norisinās vēlēšanas, ir īstais laiks runāt par sabiedriskās diskusijas kultūru un tās nevēlamajām tendencēm.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке