Zwiedzamy Dar Młodzieży i spędzamy dzień na Tall Ships Races w Szczecinie - odc. 2

Описание к видео Zwiedzamy Dar Młodzieży i spędzamy dzień na Tall Ships Races w Szczecinie - odc. 2

Zwiedziliśmy NAJWIĘKSZY Polski Żaglowiec podczas drugiego dnia finału regat wielkich żaglowców - The Tall Ships Races 2024.

Odcinek zaczęliśmy od wyjaśnienia tego, co będzie się działo. Zrobiliśmy to w niecodziennym miejscu - czyli prosto z pokładu mostu pontonowego utworzonego na rzece Odra, w celu ułatwienia poruszania się po terenie zlotu żaglowców.

Następnie stanęliśmy w krótkiej kolejce do wejścia na pokład największego polskiego żaglowca - czyli statku Dar Młodzieży, którego portem macierzystym jest Gdynia, a sam statek jest chlubą Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Po wejściu na pokład zwróciliśmy uwagę na jakość zachowania statku, którego każdy fragment wydawał się skrzętnie odnowiony i przygotowany na wydarzenie, w którym brał udział. Spojrzeliśmy na maszty - na których na pełnym morzu powiewa imponujące ożaglowanie. Następnie udaliśmy się na dziób statku, gdzie znajduje się dzwon okrętowy, robiący niemałą furorę wśród zwiedzających.

Następnym przystankiem było Morskie Centrum Nauki w Szczecinie, które podczas TTSR 2024 gości autorów książek, którzy są związany ze Szczecinem. Spotkaliśmy tam Marka Hermana - autora i architekta, osobę która jest autorem bodajże najbardziej znanej książki o Szczcinie - "Sedinum. Wiadomość z podziemi.". Pan Marek opowiedział nam o historii Łasztowni, czyli miejsca w którego odbudowę miał wkład poprzez udział w renowacji Starej Rzeźni - zabytkowego budynku na końcu wyspy, od którego zaczęła się jej rewitalizacja. W ten sposób zaliczyliśmy jedno z wyzwań, które brzmiało: "spotkać kogoś znanego".

Zakupiliśmy egzemplarz książki wraz z podpisem autora i dedykacją. Co warte nadmienienia - to wydarzenie było zorganizowane przez Monikę Szymanik - właścicielkę kawiarnio-księgarni "Kamienica w lesie" w Szczecinie.

Następnie mieliśmy okazję posłuchać o tym, w jaki sposób jest zbudowany jeden z dwóch mostów pontonowych, które zostały skonstruowane na czas TTSR 2024. Dowiedzieliśmy się między innymi o różnicach pomiędzy rzecznymi, a morskimi przeprawami, a także o tym, że poszczególne pontony składowe nie są identyczne, a pełnią różne role - pontony takie jak kotwicowe oraz brzegowe.

Udaliśmy się przez most na wyspę Grodzką - sztuczną wyspę, utworzoną pomiędzy Łasztownią oraz lewobrzeżem Szczecina, na której znajduje się Marina oraz Plaża - miejsce z Beach Barem, w którym odbywa się wiele letnich wydarzeń.

Płynnie przeszliśmy do poszukiwania dobrego jedzenia. Pośród przeróżnych propozycji naszą uwagę przykuła jedna - tym razem prosto z Ameryki - foodtruck z burgerami. Złożyliśmy zamówienie i już po chwili mogliśmy cieszyć się dobrym jedzeniem. Nie spodziewaliśmy się, ale burgery mimo ogromnego ruchu było starannie zrobione a co ważniejsze - smaczne. Paulinę urzekł wege bruger, którego sojowy kotlet miał unikalny smak, a Tomek zwrócił uwagę na to, że burger mięsny był bardzo dobry. Kolejne zadanie zostało zakończone sukcesem.

Pokrótce opowiedzieliśmy o jeden ze scen, która to gościła artystów związanych ze Szczecinem. Następnie udaliśmy się z powrotem w okolicę mostu pontonowego, gdzie przeszliśmy do podsumowania odcinka oraz pokazania ujęć, które wybraliśmy do pojedynku: ujęcie na wesołe miasteczko w slow-motion od Tomka oraz przyjaznego Spidermana od Pauliny.

Koniecznie napiszcie w komentarzach, które ujęcie było lepsze!


Popłyńcie w tą letnią przygodę razem z nami!

Zapraszamy na serię naszych relację z wydarzeń, jedzenia oraz naszych przygód podczas finału regat The Tall Ships Races 2024 w Szczecinie.

Nasze mapy zdrapki:
https://www.alastore.pl/

Postaw nam wirtualną kawę:
https://buycoffee.to/alastorepl/

📅 Kiedy?
sierpień 2024

📍 Gdzie?
Wały Chrobrego, Łasztownia, Jana z Kolna - Szczecin, Polska
#thetallshipsraces #szczecin #żaglowce

Комментарии

Информация по комментариям в разработке