Falakon Túl: Kerekasztal-beszélgetés - Társadalmi aktivitás az iskolában

Описание к видео Falakon Túl: Kerekasztal-beszélgetés - Társadalmi aktivitás az iskolában

Az iskola a változás motorja?! Fenntarthatóság és társadalmi felelősségvállalás az oktatásban – szakmai délután (nem csak) pedagógusoknak

A beszélgetés résztvevői:

Prof. Dr. Gyarmathy Éva, egyetemi tanár, klinikai és neveléslélektani szakpszichológus
Tímár Rita, tanár, #FalakonTúl résztvevő, Csíkszereda,
Tomaj Zsófi, a Vantage Point ügyvezetője, fenntarthatósági szakértő,
Horváth Kristóf ‘Színész Bob’, színész, drámapedagógus
Dr. Varga Attila, egyetemi docens, ELTE PPK Ember-Környezet Tranzakció Intézet,
moderátor: Galambos Attila, Újpedagógia

A #FalakonTúl projekt két partnerszervezet (#újpedagógia és Spektrum Oktatási Központ) kooperációjaként megvalósuló magyar nyelvű program, amely révén a résztvevők inspirációt és tudást kaphatnak olyan, diákjaikkal közös tevékenységek megvalósításához, melyek hatásfoka az intézmény falain túl is érvényesül. A program segítségével az érdeklődő pedagógusok olyan kompetenciákkal, módszerekkel gazdagodhatnak, amik elengedhetetlenek ahhoz, hogy a 21. század kihívásaira sikeresen tudjanak reagálni.

A projekt keretében 24 tanár (12 magyarországi, 12 erdélyi) tesztelheti a lefejlesztett anyagokat: ismereteket szerezhetnek a globális nevelés és a Fenntartható Fejlődési Célok pedagógiai aspektusainak elméleti és gyakorlati hátteréről, és megtanulhatják, hogyan szervezzenek társadalmi hatással bíró, az iskola falain túlmutató akciópedagógiai projekteket a fenntarthatóság témái köré. A kiválasztott tanárok részt vehetnek két tanulmányúttal ötvözött helyszíni képzésen, valamint egy 30 órás e-learning képzés pilotprogramján.

Az e-learning képzés mindenki számára nyitott, ingyenesen elérhető, segítségével az érdeklődők a következő témákkal ismerkedhetnek: projekt- és akciópedagógia, a fenntarthatóság értelmezési keretei és lehetőségei, az ifjúsági részvétel, társadalmi felelősségvállalás növelésének lehetőségei települési szinten, fenntarthatóság helyi szinten stb.

A társadalmi és környezetvédelmi problémák iránti érzékenység kialakítása a diákokban kiemelt feladata e projektnek, így a legfőbb célcsoport középiskolai tanárok és diákjaik.

A projekt távlati célja, hogy a tudást megszerző pedagógusok iskolafalakon túli akciópedagógiai projekteket tudjanak megvalósítsani, amelyek hatása saját településükön is érvényesülni fog. A program során összegyűjtött jó gyakorlatok és a bevont tanárok által megvalósított akciópedagógiai projektek egy ingyenesen letölthető kiadványban kerülnek megjelentetésre. Az #újpedagógia az elkészült 30 órás e-learning programot akkreditáltatja, hogy a résztvevők a tudás mellett 30 kreditponttal is gazdagodhassanak.

Projekt oldala: https://ujpedagogia.hu/projektek/fala...
Akkreditált, ingyenes e-learning képzés: https://ujpedagogia.hu/iskola/falakontul

Комментарии

Информация по комментариям в разработке