Маківка 1915: як українці били російську армію в Карпатах // 10 запитань історику

Описание к видео Маківка 1915: як українці били російську армію в Карпатах // 10 запитань історику

🔥 Наш мерч 👉   / cyjpgybove5   або https://t.me/historywithoutmyths
Підтримай нас на Патреоні 💰   / historyua  
Наша monoБанка 💳 https://send.monobank.ua/jar/7zKQtPtPhQ
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598
PayPal 💳 [email protected]

ФБ 👉   / historywithoutmyths  
Instagram 👉   / historywithoutmyths  
Співпраця 👉 [email protected]
Голос запитань ‪@nudniypens‬

Навесні 1915 року Карпати стали ареною запеклих бойових дій. Австро-угорські війська та їхні німецькі союзники стали на шляху російської армії, що планувала прорватися на Середньодунайську рівнину – в напрямку Будапешта. Одним із важливих пунктів оборони стала гора Маківка у Високому Бескиді (нині Стрийський район Львівщини). В боях квітня-травня 1915 року тут особливо відзначилися Українські Січові Стрільці. Хто був їхнім безпосереднім противником і хто крім УСС захищав вершину, яке значення мали бої за Маківку для історії України та для перебігу Першої світової війни, чому сучасні російські історики намагаються представити Маківку як видатну перемогу російської зброї – розповідає кандидат історичних наук Іван Стичинський.

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке