Еолійські острови, вони ж Еолові, чи Ліпарські. Античні греки були певні, що тут мешкав бог вітрів Еол і тримав на хазяйстві мішок з вітрами, які строго за вказівкою шефа (Зевса) періодично випускав на волю. Проте в наші дні найцікавіше на маршруті — два вулкани. І перший з них — на найближчому до Сіцілії острові Вулкано.
Вулкан — римський бог вогню, живе під землею. А цей острів служить йому димарем, тому і названий Вулкано. Димар епізодично всерйоз попихкує — в 2021-му навіть населення на деякий час евакуювали. Коли ж бог вогню спокійний, то по краям кальдери лише шкварчить і смердить сірка. Оригінали приносять сюди яйця і готують на вулкані печеню.
Назву острову дав античний засновник його столиці — цар Ліпар, що походив з найдавнішого племені Італії. Місто Ліпарі — найбільше на нашому маршруті, тож зайти варто. Тут в центрі вгадуються фрагменти іспанського замку-фортеці XVI ст, зовсім поруч — некрополь з саркофагами, амфітеатр та собор святого апостола Варфоломія. Все це нагадує суцільний археологічний музей. А кому байдуже до старовини — гайда на центральну площу, де зосереджено більшість тратторій та піцерій.
Любителі аутентичних сувенірів звернуть увагу на прикраси з абсидіану — вулканічного скла. Ліпарі ним здавна славиться. Знайдіть вироби, характерні для стародавньої мікенської культури: білі насічки на чорній поверхні абсидіану.
А якщо вам пощастить як пощастило нам — побачите свято місцевої святої, статую якої урочисто катають на катері.
Еолійський маршрут — це кілька чудових локацій, щоб накупатись біля красивих каменюк. І неодмінно проїхатись на бортовому човнику крізь природні арки. Романтики оцінять.
Я б не радив цей маршрут новачкам і нестійким до морської хвороби. Акваторія відкрита для хвиль з різних напрямів, хитатиме навіть в маринах і якірних стоянках. Часом сильно. Також не варто сюди їхати любителям щовечірніх ресторанів — на маршруті їх дуже мало. Пришвартуєтесь максимум пару разів за тиждень, решта стоянок — на якорі. Навіть поповнити запаси провізії доведеться через човник.
Перлина маршруту, заради якої і варто сюди приїхати — вулкан Стромболі. Щоб самому почути його дихання і побачити феєрверки, доведеться дві години підніматись в орендованих трекінгових ботинках на вершину. Але воно того варте.
На десерт цей маршрут пропонує чергове шоу дельфінів і, звісно, чисто яхтові водні розваги. І — все, насичений цікавинками тиждень пролетів непомітно, пора повернути яхту в її рідну гавань.
P.S. Smile-sailing — приватний проект Богдана Парфенюка "Яхтинг з посмішкою": яхтове навчання, тренажі, ліцензування по IYT, майстер-класи, організація вітрильного чартеру в Середземномор‘ї (і не лише), послуги шкіпера ([email protected]).
Smile-sailing — частный проект Богдана Парфенюка "Яхтинг с улыбкой": яхтенное обучение, тренажи, лицензирование по IYT, мастер-классы, организация парусного чартера в Средиземноморье (и не только), услуги шкипера ([email protected]).
Smile-sailing — private project "Sailing with smile" by Bogdan Parfeniuk: sailing training, licensing by IYT, master-classes, arrangement of sailing charter in Mediterranean (not only), skipper's service ([email protected]).
P.P.S. Music (Creative Commons):
"Dark Mystery" (audionautix.com);
"You So Zany" (audionautix.com).
#smile-sailing
Информация по комментариям в разработке