Resurfacing skóry. Laser tulowy

Описание к видео Resurfacing skóry. Laser tulowy

Zapraszamy do obserwowania naszych profili w mediach społecznościowych: Instagram:   / novique_medycyna_estetyczna   Facebook:   / noviquemedycynaestetyczna   adres naszej strony internetowej: www.novique.pl



Jakie daje efekty resurfacing?
Głównym zadaniem lasera tulowego jest redukcja zmian pigmentacyjnych- przebarwień i melazmy. Dodatkowo daje efekt resurfacingu poprawiając napięcie skóry, zagęszczając ją i redukując drobne zmarszczki mimiczne. Po zabiegu wyrównuje się również tekstura skóry i jej koloryt.
Zabieg można stosować także do redukcji blizn i rozstępów- daje bardzo dobre efekty- zwłaszcza w połączeniu z terapią osoczem bogatopłytkowym.
Laser tulowy stymuluje też cebulki włosa do wzrostu dzięki czemu wykorzystujemy go także w terapiach trychologicznych u pacjentek z wypadającymi włosami czy łysieniem plackowatym.

Czy boli?
Zabieg na każdej okolicy poza skórą głowy wykonujemy w znieczuleniu maścią. Niweluje to do minimum odczucia zabiegowe.

Dla kogo jest ten zabieg?
To procedura skierowana do aktywnych osób, które chcą cieszyć się świetnymi efektami redukcji przebarwień i resurfacingu skóry bez długiego procesu gojenia i wyłączenia z codziennych aktywności.

Wskazania do zabiegu to:
przebarwienia posłoneczne i pozapalne na skórze twarzy i ciała,
melazma,
rozszerzone pory,
szara, wiotka skóra o nierównym kolorycie,
blizny i rozstępy,
blizny potrądzikowe,
wypadanie włosów

Jak wygląda zabieg?
Zabieg rozpoczyna się od konsultacji z diagnozą skóry i ustaleniu potrzeb Pacjentki. Dr Izabela ustala parametry zabiegowe dedykowane konkretnemu wskazaniu. Nakładamy znieczulenie w kremie by poprawić komfort zabiegu. Po ok 20 minutach zmywamy maść znieczulającą, dezynfekujemy skórę i przystępujemy do pracy. Zabieg można przyrównać do malowania sprayem skóry. W trybie ciągłym lub dozując pojedyncze impulsy opracowujemy przygotowaną uprzednio okolicę. Po zabiegu nakładamy maskę kojąco-łagodzącą, a następnie preparat pozabiegowy i wręczamy pacjentce wskazania pozabiegowe.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Jednym z podstawowych wskazań umożliwiających uzyskanie pożądanego efektu zabiegowego jest higiena- w dniu zabiegu nie dotykamy okolicy poddanej pracy lasera, nie myjemy skóry- czystymi dłońmi dokładamy jedynie krem pozabiegowy. Należy zmienić ręcznik do twarzy i pościel oraz unikać możliwości kontaktu skóry po zabiegu z pupilem. Absolutnie nieodzowna jest fotoprotekcja z wysokim filtrem spf 50 oraz nieeksponowanie się na słońce. Ważne też by pić duże ilości wody, nie korzystać z basenu czy sauny w okresie gojenia się skóry. Do trzech dni po zabiegu by nie podrażniać dodatkowo skóry unikajmy peelingów czy gorących kąpieli.
Po zabiegu:

Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona, ściągnięta, przez około dwie godziny utrzymywać się będzie pieczenie a delikatny obrzęk zniknąć może po 48 godzinach. Już następnego dnia po zabiegu- w razie potrzeby- można nałożyć mineralny makijaż. Po dwóch dniach, skóra w odczuciach będzie przypominać papier ścierny- w tym czasie następuje przebudowa skóry.
Po tym czasie może się delikatnie złuszczać.
Krótki czas rekonwalescencji pozabiegowej i możliwość bezpiecznej pracy np. na wrażliwej okolicy oka to zasługa możliwości pracy laserem w trzech trybach: ablacyjnym, subablacyjnym i nieablacyjnym. Tryb subablacyjny jest stosowany przez nas najczęściej- dzięki możliwości pracy ze skórą osiągamy doskonałe efekty bez silnego poparzenia skóry. Wprowadzamy też skórę w kontrolowany stan zapalny bez silnego odparowania wody dzięki czemu cera szybko się regeneruje.
Pierwsze efekty zobaczymy po ok 2 tygodniach od zabiegu.


Czy jeden zabieg wystarczy?
By osiągnąć najlepsze efekty zabieg wykonujemy w serii 3-5 powtórzeń co 4 tygodnie.
Po tym czasie, zabieg powtarzamy raz w roku jako terapię podtrzymującą efekty. Warto też przygotować skórę do zabiegu z pomocą np. mezoterapii igłowej


*** Materiał edukacyjny. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjentki, liczby powtórzeń, stosowania się pacjentki do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке