Вітаю усіх моїх любих підписників, гостей та глядачів каналу «Перевірені рецепти». Сьогодні хочу познайомити вас з мешканцями цього невеликого вольєру. Це виноградний равлик. Його ще називають равликом великим. Колись до рук мені попала стаття про надзвичайну корисність цього черевоногого молюска. Чистий протеїн, втім повністю позбавлений холестерину. До того ж він є справжнім вишуканим делікатесом, а його біла ікра, яка нагадує відбірні перлини, взагалі є найдорожчою у світі і коштує 200 $ за 100 г.
Одного разу, йдучи після дощу травянистою стежкою на узліссі вздовж залізниці я з подивом побачила, як серед опалого торішнього листя снують туди-сюди безліч равликів. Я назбирала, скільки змогла, принесла додому. Чоловік зробив ось такий вольєр, щоб равлики не розбігалися по всій садибі. Хоча час від часу декому з них все таки вдається втекти і кожної весни ми збираємо їх чи то у малині, чи під кущами ліщини чи хінамелесу. Втім жодної шкоди оточуючим рослинам вони не чинять.
Навесні, коли равлики прокидаються, ми годуємо їх різноманітною зеленню. Вони просто обожнюють різноманітні салати, капусту, навіть заячу, тобто очиток, шавлію мускатну, петрушку, кріп.
Равлики є гермафродитами, і після шлюбних ігор вагітніють обоє. Зараз, коли настає саме така пора, ми підгодовуємо їх помаранчевими овочами, морквою та гарбузом. Це сприяє більш активному спарюванню та розмноженню. Також додаємо яєчну шкаралупу, чи природну крейду або черепашник. Адже у цей час равлики потребують додаткового кальцію. Цукор та сіль равликам протипоказані
Тижнів через 2-3 вони почнуть зариватися у землю і відкладати ікру. У кожній кладці буде від 20 до 60 ікринок. У цей період ми слідкуємо за равликами, які занурились у землю, підриваємо це місце лопаточкою, відділяємо ікринки від землі та остаточно промиваємо під проточною водою.
За сприятливих умов, коли є достатньо їжі та вологи, равлики можуть розмножуватися хвиля за хвилею. Тому у спекотну, посушливу погоду ми поливаємо їх з поливалки нехолодною водою 3-4 рази на день.
Коли з’являються свіжі овочі – огірки, кабачки, помідори – теж додаємо їх до раціону равликів, попередньо подрібнивши.
Ось при такому нехитрому догляді маємо на столі вишуканий делікатес – м’ясо равликів та їх ікру.
Крім того, равлики отримали визнання і в косметології. У деяких косметичних кабінетах вам запропонують екзотичний і надзвичайно делікатний равликовий масаж. Він одночасно і очистить шкіру, і підживить її колагеном та еластином, який міститься у їх слизу. Це природнє джерело компонентів для догляду за шкірою, яке втім має кращу здатність до проникення у порівнянні з косметичними засобами на основі слизу равликів. До того ж, масаж равликами діє заспокійливо на нервову систему. І процедура ця недешева, повірте.
Равликотерапія чудово зволожує шкіру, сприяє висвітленню пігментних плям, покращує кровопостачання, лімфовідтік, а також допомагає у загоєнні пошкоджень. Окрім користі від слизу, равлики – це прекрасні масажери.
Про користь равликів можна говорити годинами, і ми ще обов’язково повернемося до них у майбутніх відео. Сьогодні ж хочу запропонувати вам звернути свою увагу на равлика виноградного та дозволити йому внести нотку вишуканості та користі у ваше життя.
#виноградная_улитка_дома#виноградная_улитка_в_саду#улитка_польза_изысканность
Информация по комментариям в разработке