ecoNEUCA | 🌎💧🌊 Retencja wody i zbieranie deszczówki - jak to działa i po co to robić?

Описание к видео ecoNEUCA | 🌎💧🌊 Retencja wody i zbieranie deszczówki - jak to działa i po co to robić?

Specjalnie dla społeczności Grupy NEUCA o retencji i łapaniu deszczówki opowiada Monika Krauze, dyrektorka Szkoły Leśnej Na Barbarce, ze stowarzyszenia Tilia.

💧 Co to w ogóle jest retencja?
💧 Jak możemy dbać o tzw. małą retencję?
💧 Co to jest i jak działa ogród deszczowy?
💧 Raz susza, raz powódź. Jak to możliwe?
💧 Czy zabraknie nam wody?

Wszystkiego dowiecie się z filmu!

Jeszcze raz dziękujemy stowarzyszeniu Tilia za wsparcie merytoryczne i polecamy ich kanał na YT 🌳➡    / stowarzyszenietilia  

___________________________
___________________________
Nikt już właściwie nie ma wątpliwości, że nasza przyszłość jest zagrożona skutkami zmian klimatycznych i środowiskowych. Uważa tak 97% Polaków. Jednocześnie 72% chciało by podjąć jakieś działania by degradacji środowiska się przeciwstawić. Jednak tylko 12% próbuje coś robić, pozostali zwyczajnie nie wiedzą co można i jak to realizować.


Neuca, jak każda duża organizacja, również wpływa na stan środowiska. Nie zawsze pozytywnie. Jesteśmy tego świadomi i dlatego działamy, aby ten negatywny wpływ zminimalizować. Mało tego – chcemy to robić z jeszcze większą mocą.


Planujemy działania w dwóch kierunkach. Pierwszy, „firmowy”, zmierzający do ograniczenia emisji zanieczyszczeń i obciążania środowiska, przy jednoczesnej redukcji zużycia zasobów naturalnych. Drugi, będący propozycją dla całej naszej pracowniczej społeczności – wzajemna pomoc w podejmowaniu efektywnych działań o charakterze ekologicznym.

Ekologia jest dziedziną wokół której powstało wiele mitów i przekłamań. Liczne przejaskrawienia i manipulacja oraz „moda” wciąż wprowadzają nas w błąd. My nie będziemy nikogo straszyć stanem środowiska. Chcemy podnieść poziom wiedzy by działać w oparciu o nią. Tak pracujemy w Neuca i tak chcemy działać również poza nią.

Wszystkie badania potwierdzają, że osoby świadome ekologicznie są skłonne do większych w ochronie środowiska wyrzeczeń. Dlatego będziemy dostarczać solidnej wiedzy i rzetelnych danych. W oparciu o nie każdy będzie świadomie decydował o tym jak chce postępować.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке