Szwedzki Amerykanin Saab 97x 5.3 V8 4x4 po montażu instalacji gazowej Prins z R115 w Abart Auto &Gaz

Описание к видео Szwedzki Amerykanin Saab 97x 5.3 V8 4x4 po montażu instalacji gazowej Prins z R115 w Abart Auto &Gaz

Saab 97x 5.3 V8 powstał na bazie amerykańskiego bliźniaka Chevroleta Trailblazera w ramach współpracy szwedzkiego producenta z General Motors. Silnik szwedzkiego Amerykanina spalał jednak sporo benzyny i w celu zoptymalizowania kosztów spalania firma Abart Auto & Gaz Serwis z Wrocławia zamontowała w nim instalację gazową Prins. Auto zarejestrowane w Niemczech spalało średnio około 15 litrów benzyny na 100km, co kosztowało klienta około 25€. Po profesjonalnym montażu instalacji gazowej Prins z homologacją R115 przejechanie 100 kilometrów kosztuje teraz połowę mniej czyli 12-13€. Dzięki doświadczeniu firmy Abart Wrocław i homologacji R115 instalacja gazowa Prins zamontowana w Saab 9-7x zostanie odnotowana w dokumentach rejestracyjnych.

Marka i model: Saab 9-7x 5.3 V8
Rok produkcji: 2008
Pojemność i moc silnika: 5300 ccm, 221 kW (300 KM)
Przebieg w dniu montażu instalacji gazowej: 118987 km
Instalacja gazowa: Prins VSi
Zbiornik LPG: Toroidalny zewnętrzny 60 litrów
Zasięg na gazie: 300 km
Zwrot z inwestycji: po 18 000km
Wycena instalacji gazowej:
https://www.abart.com.pl/sprawdz-cene

‪@AbartAutoGazSerwis‬
Abart Auto & Gaz Serwis Wrocław
Samochodowe instalacje gazowe.
www.abart.com.pl
Facebook   / abartautogazserwis  

Instalacja gazowa Prins Vsi 2.0 to wyjątkowe urządzenie IV generacji zaprojektowane dla zaspokojenia wymogów najbardziej zaawansowanych systemów pośredniego wtrysku benzyny. System ten powstał na podwalinach swego poprzednika Prins VSi-1, który to przez wiele lat był liderem skuteczności i niezawodności wśród sekwencyjnych instalacji gazowych.

Podczas tworzenia tego systemu konstruktor wyszedł z założenia, że producent pojazdu najlepiej wie jak należy zarządzać zasilaniem pojazdu w paliwo. Dlatego też, zrezygnowano z dawkowania LPG na podstawie odczytu wskazań czujników pojazdu. Najprostszym, a jednocześnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem okazało się wykorzystanie sygnałów sterujących wtryskiwaczami benzynowymi. Sygnały te są wynikiem reakcji kontrolera wtrysku benzyny na aktualne zapotrzebowanie energetyczne silnika.

Instalacje gazowe Prins Vsi 2.0 cechuje:
brak odczuwalnej różnicy pomiędzy zasilaniem gazowym i benzynowym,
proste czynności serwisowe instalacji gazowej Prins Vsi-2 sprowadzają się w zasadzie do wymiany filtrów gazu LPG oraz do sprawdzenia parametrów systemu i jego szczelności, a co mniej więcej 100 tyś kilometrów regeneracji reduktora
nie ma ryzyka cofnięcia się płomienia w układzie dolotowym,
strata mocy rzędu 2% jest praktycznie nieodczuwalna dla użytkownika,
instalacja gazowa Prins Vsi 2.0 informuje użytkownika o wyczerpaniu się gazu w zbiorniku LPG i przełącza silnik na zasilanie benzynowe,
automatyczne przełączanie na gaz po urochomieniu silnika.
Instalacje gazowe Prins Vsi składają się z następujących elementów składowych:
Reduktor ciśnienia z wbudowanym elektorozaworem Prins,
Centrala elektroniczna z wiązką okablowania Prins,
Przełącznik push-push z wskaźnikiem poziomu i sygnalizatorem akustycznym,
Zbiornik LPG, wielozawór i wskaźnik poziomu gazu,
Zintergowany zesół filtra z czujnikiem ciśnienia i temperatury gazu Prins,
Japońskie wtryskiwacze Keihin.
https://www.abart.com.pl/pl/o/instala...

Historia firmy Abart sięga początku roku 1995 kiedy to aktualni członkowie zarządu założyli spółkę Abart s.c. i uruchomili mały warsztat montujący instalacje gazowe we Wrocławiu przy ulicy Warsztatowej 7. Wspólnicy dokonali samodzielnie pierwszej przeróbki samochodu na autogaz 30 marca 1995 roku. Pierwszym przerobionym na autogaz samochodem był popularny wtedy Polonez.

Dzięki dobrej jakości montażu instalacji gazowych i odpowiedniemu doborowi instalacji gazowych BRC i Lovato firma Abart autogaz szybko przejęła znaczną część wrocławskiego runku samochodowych instalacji gazowych. Po miesiącu zostali zatrudnieni i przeszkoleni pierwsi pracownicy - monterzy instalacji gazowych. Po kilku miesiącach działalności dokonano pierwszej przeróbki na autogaz samochodu z wtryskiem benzyny, co w tamtych czasach było bardzo znacznym skokiem technologicznym.

Szybki rozwój techniczny i uznanie wśród klientów spowodowały konieczność przeprowadzki do większego warsztatu montującego instalacje gazowe. Wybór padł na pomieszczenia na terenie Ośrodka Szkolenia Kierowców PZMot we Wrocławiu, Na Niskich Łąkach 6. Tam właśnie firma Abart autogaz poczyniła szybkie postępy i po roku działalności stała się największą firmą przerabiającą samochody na autogaz we Wrocławiu. Firma zaczęła obsługiwać klientów z całego Dolnego Śląska, m.in. z Kłodzka, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry. Do firmy przyjeżdżali również klienci z dalej oddalonych miast czyli Opola, Łodzi czy Poznania.
https://www.abart.com.pl/pl/historia-...

Комментарии

Информация по комментариям в разработке