Rozmowy w spektrum autyzmu - "O sile lęku, potrzebach i poczuciu bezpieczeństwa", dr. Joanna Ławicka

Описание к видео Rozmowy w spektrum autyzmu - "O sile lęku, potrzebach i poczuciu bezpieczeństwa", dr. Joanna Ławicka

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu „Rozmowy w spektrum autyzmu”, tym razem nasze zaproszenie przyjęła zaprzyjażniona z naszą fundacją dr. Joanna Ławicka - prezes zarządu Fundacji Prodeste, z którą współorganizujemy Międzynarodową Konferencję z udziałem prof. Tony'ego Attwood'a - "Autyzm. Ewolucja". Dr. Joanna Ławicka to także autorka książek "Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera" oraz "Człowiek w spektrum. Podręcznik pedagogiki empatycznej".

Dlaczego osoby w spektrum autyzmu częściej doświadczają lęku i czy lęk jest w pewnym sensie wpisany w spektrum autyzmu?
A może przyczyn tego lęku należy szukać gdzie indziej?
Rozmawiamy o zaopiekowanych i niezaopiekowanych potrzebach, także sensorycznych, które od pierwszych chwil życia dziecka wpływają na jego dalszy rozwój.
Powiemy między innymi o poczuciu bezpieczeństwa oraz dlaczego do diagnozy coraz częściej trafiają po prostu dzieci nieszczęśliwe....

Dr. Joanna Ławicka wyjaśni mechanizmy radzenia sobie z lękiem, napięciem i powie dlaczego dzieci czasem reagują na lęk agresją.
Co powoduje lęk w dzieciach i dorosłych? Jak bardzo wpływa na nas, ale i na podejmowane przez nas dezyzje?

Rozmawiamy też o rodzicach, którzy często w jak najlepszej wierze, chcąc pomóc dziecku w spektrum autyzmu, nieświadomie zapędzają się w oczekiwaniach wobec niego, równocześnie pomijając potrzeby dziecka.
Powiemy też o wpływie zdezorganizowanego środowiska na rozwój dziecka oraz konieczności wzmacniania i wspierania rodziców.

Powiemy również o walczących rodzicach i odpowiemy na pytanie, "czy czasem gra jest warta świeczki? Czy pokaleczone dziecko potem sobie poradzi? "Czy moje dziecko ma zasoby, by moją rodzicielską walkę "z całym światem" przetrwać?"
Dr. Joanna Ławicka mówi wreszcie, dlaczego czasem trzeba po prostu odpuścić...

Zapraszamy!

Комментарии

Информация по комментариям в разработке