PRZĄŚNICZKA - Anna Mikołajczyk - sopran i Aneta Skarżyński - mezzosopran

Описание к видео PRZĄŚNICZKA - Anna Mikołajczyk - sopran i Aneta Skarżyński - mezzosopran

Witaj,
Jestem wdzięczna, że tu jesteś 💝💝💝
Zapraszam Cię do wysłuchania i obejrzenia obrazu Z WIECZNOŚCI...

Jeśli efekty mojej kreacji dotykają Twojego serca czy umysłu możesz zaprosić mnie na wirtualną kawę ☕

Skopiuj link:
buycoffee.to/anetaskarzynski

Zachęcam Cię również do polubienia, komentowania i wysyłania dalej w świat moich filmów.

Życzę Ci dobra, piękna i radości,
z miłością
Aneta 💖

A teraz coś do poczytania przy kawie:

Pieśń PRZĄŚNICZKA Stanisława Moniuszki została nagrana w trakcie realizacji uroczystości VIVAT PATRIA z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Fundacja Polonia Union we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundacją Sedeka, Biblioteką Publiczna im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Stowarzyszeniem Współpracy Polska-Wschód, Gallery La Vie Skin, Izbą Przemysłowo-Handlową Polska-Azja, Stowarzyszeniem Związek Przedsiębiorców Chińskich w Polsce, firmą Euroenergocommrce wraz z partnerami zapraszają na uroczystość VIVAT PATRIA! w hołdzie tym, którzy walczyli o Polskę niepodległą, wolną i demokratyczną.

Na kalendarzowej mapie Polski jest wiele dat upamiętniających dzieje narodu polskiego, które na zawsze wpisały się w kształtowanie państwowości. Miesiąc maj jest dla nas Polaków miesiącem szczególnym. VIVAT PATRIA! cytat ten z całą pewnością wyraziście oddaje ducha wydarzeń sprzed laty. 3 maja obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji - Święto Narodowe Trzeciego Maja, 2 maja przypada Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto 01 maja przypada rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Inspiracją przeprowadzenia uroczystości są wartości szczególnie ważne dla Polaków: suwerenność, dążenie do wolności, solidarność, braterstwo, poszanowanie godności i praw człowieka.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja.
Uchwalona przez Sejm Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego w dniu 3 maja 1791 roku Konstytucja, jak na tamte czasy, stanowiła bardzo nowatorskie posunięcie. Kształtowała bowiem podwaliny praworządności Rzeczypospolitej Obojga Narodów, wprowadziła trójpodział władzy, niosła gwarancje swobód obywatelskich, tradycje chrześcijańskie, tolerancję i wartości Oświecenia. Jako pierwsza w Europie i druga na świecie Ustawa Rządowa stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych.

Radość z Konstytucji 3 maja nie trwała długo. Rozbiory Polski, które nastąpiły niedługo potem, nie były jednak w stanie złamać waleczności narodu. Burzliwe losy naszego kraju stanowią temat niezwykle obszerny, nurtujący również nas obecnych.

W tych dniach przypominamy sobie również, że my – Polacy – stanowimy ponad 60 milionowy naród. Skomplikowane dzieje Polski, a zwłaszcza splot wydarzeń ubiegłego stulecia - przesiedlenia, zmiana granic, deportacje, repatriacje, opuszczenie Polski z przyczyn politycznych, a również emigracja zarobkowa w czasach obecnych - sprawiły, iż ponad 20 milionów naszych rodaków żyje poza granicami Polski. 2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą, ustanowiony w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, za wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach, w celu potwierdzenia więzi z Ojczyzną i jedności wszystkich Polaków. Fundacja Polonia Union kieruje swe działania na rzecz wsparcia Polonii i Polaków za granicą, a w szczególności na rzecz Polaków ze Wschodu w przywróceniu praw niesłusznie odebranych – prawie powrotu do kraju przodków, repatriacji i prawie do przywrócenia i odzyskania obywatelstwa polskiego. W dniach dzisiejszych nadal są łamane prawa obywatelskie, prawa polskiej mniejszości narodowej w kraju sąsiednim - w Białorusi, której tereny i ludność w owych czasach stanowiły trzon Wielkiego Księstwa Litewskiego w składzie Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wsparcie wspólnoty Polaków prześladowanych w Białorusi jest naszym historycznym i obywatelskim obowiązkiem. Bądźmy SOLIDARNI!
Warszawa, dnia 03 MAJA 2021 r.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке